Novinky ze světa telekomunikací

Previous
Next
Nejnovější:

7.6.2020

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) na sklonku května zveřejnil výroční zprávu za rok 2020. Dokument čítající necelou stovku stran (přesně 94 – pozn. aut.), jehož znění schválili radní instituce na zasedání z 28. dubna, pojednává mimo jiné o spotřebě mobilních dat v České republice. Loni zažila výrazný meziroční nárůst. Majitel jedné SIM karty jich měsíčně zužitkoval v průměru přibližně o 77 procent více. 

31.5.2021

Server iDnes.cz přišel ve středu 26. května s informací, že na českém trhu se úplně přestane vyskytovat značka UPC. Web Mladé fronty DNES to doložil snímkem e-mailu, který zákazníkům využívajícím služby bývalého UPC zaslal jeden z operátorů takzvané velké trojky – Vodafone. Internetovým stránkám UPC nyní zbývají dva měsíce existence, pak je Vodafone deaktivuje.

24.5.2021

Společnost CETIN, která patří do skupiny PPF založené tragicky zesnulým miliardářem Petrem Kellnerem, se v polovině uplynulého týdne pochlubila novinkou. V tiskové zprávě uvedla, že do vlastní pevné sítě připojila prostřednictvím vysokorychlostní přípojky k internetu miliontou domácnost.

Nejoblíbenější:
konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

Konspirační teorie kolem 5G rozjíždí obchod se strachem

Poplašné zprávy o tom, že 5G sítě mohou být škodlivé lidskému zdraví, se s nástupem superrychlého internetu objevují na sociálních sítích a ve virtuálních médích v poměrně pravidelných intervalech. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 12.10.2020