Novinky ze světa telekomunikací

Previous
Next
Nejnovější:

6.4.2020

Do České republiky přišla na konci března nečekaná zpráva. Při havárii vrtulníku na Aljašce tragicky zahynul miliardář Petr Kellner. Většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF (vlastníkovi většiny, přesněji 98,93 procent jejích akcií) a nejbohatšímu Čechovi bylo 56 let.

29.3.2021

Třetí monitorovací zprávu za letošní kalendářní rok zveřejnil v úterý 23. března Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Zmiňuje v ní srovnávací nástroj cen a kvality elektronických komunikací nebo rady spotřebitelům. Ty informuje o tom, jak mají správně podat námitku pro vyřízení reklamace.

22.3.2021

Rusko, kde vládne autoritářský režim prezidenta Vladimira Putina, vyvolalo spor s Twitterem. Tamní cenzurní úřad Roskomnadzor, jenž fakticky cenzuruje internet, mu ve středu 10. března podle svého vyjádření zpomalil rychlost. Rusové jednu z nejznámějších sociálních sítí světa viní z toho, že neodstranila více než tři tisíce příspěvků, které odporují jejich zákonům. 

Nejoblíbenější:
speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

Elon Musk rozjíždí satelitní internet​

Satelitní internet Starlink, jehož autorem je podnikatel a vynálezce Elon Musk, už má své první uživatele.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.11.2020

Konspirační teorie kolem 5G rozjíždí obchod se strachem

Poplašné zprávy o tom, že 5G sítě mohou být škodlivé lidskému zdraví, se s nástupem superrychlého internetu objevují na sociálních sítích a ve virtuálních médích v poměrně pravidelných intervalech. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 12.10.2020