Novinky ze světa telekomunikací

Previous
Next
Nejnovější:

26.4.2020

Většina z poskytovatelů služby přístupu k internetu v České republice dodržuje podmínky všeobecného oprávnění, které se týká uvádění přesných údajů o rychlostech připojení ve smlouvách se zákazníky. Během kontrol za první čtvrtletí roku 2021 to zjistil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Subjektům, které se podle nařízení nezařídily, uloží pokuty. Ty přitom nemusejí být poslední. 

19.4.2021

Druhý největší mobilní operátor na světě Vodafone spustil na začátku dubna letošního roku novou kampaň. Její součástí jsou nový slogan, práce s logem společnosti, ale také změny cen tarifů ohledně připojení k internetu. Vodafone uvádí, že svým zákazníkům nabízí „snadnou cestu, jak se připojit k superrychlému internetu za polovinu ceny, a to už napořád“.

12.4.2021

Konflikt mezi Ruskem a sociálními sítěmi napsal jednu z dalších kapitol. Opět se týká obsahu, který země vedená autoritářským režimem prezidenta Vladimira Putina považuje za protiprávní. Moskevský soud udělil pokutu ve výši 2,6 milionů rublů TikToku.

Nejoblíbenější:
konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

Konspirační teorie kolem 5G rozjíždí obchod se strachem

Poplašné zprávy o tom, že 5G sítě mohou být škodlivé lidskému zdraví, se s nástupem superrychlého internetu objevují na sociálních sítích a ve virtuálních médích v poměrně pravidelných intervalech. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 12.10.2020