Vodafone rozjíždí 1Gb/s přípojky

Rychlých gigabitových přípojek bylo donedávna jako hub po dešti. Využívat je mohlo jen stopové množství firem či zákazníků, kteří bydleli v ideální vzdálenosti od poskytovatele superrychlého internetu. Vodafone však koncem minulého týdne přišel s novinkou, která by měla nabídku gigabitového internetu znatelně rozšířit. Společnost uvádí, že na připojení 1Gb/s by nyní mohlo dosáhnout až 1,3 milionu jeho klientů.

Za revolucí v pevném připojení stojí fúze mezi Vodafone a UPC, k níž došlo v loňském roce. „Vodafone digitalizuje Česko a díky gigabitovým rychlostem vznikla nová rozsáhlá gigasíť nejen pro domácnosti, ale i pro firmy a státní správu. Vodafone nyní přichází s novou gigabitovou sítí, která přináší superrychlý internet se stahováním dat 1 Gb/s. To znamená více než třicetkrát rychlejší připojení. Operátor svou gigasíť nabízí rovnou pro 1,3 milionu domácností a firem a číslo se bude dále navyšovat,“ informoval své klienty Vodafone.

 

Podle generálního ředitele společnosti Vodafone Czech Republic Petra Dvořáka, který se odvolával na podklady od Českého statistického úřadu, si Češi v oblasti rychlého internetu prozatím příliš vyskakovat nemohli. Asi půlka přípojek k pevnému internetu funguje jen do 30 Mb/s. Zákazníci Vodafonu si tak nyní mohou značně přilepšit. „Je to výsledek naší dlouhodobé práce a náš výrazný příspěvek k digitalizaci této země. Digitální dálnice jsou cestou k úspěšné a konkurenceschopné České republice. Samozřejmě zároveň přinášejí lidem i příjemnější, spolehlivější a zábavnější užívání internetu,“ doplnil ke gigabitové síti generální ředitel Petr Dvořák.

 

Klientům společnosti by avizovaná novinka měla přinést vyšší rychlost, ale také výkonnější modemy se silnější Wi-Fi. „S pevným připojením 1 gigabit za sekundu můžete počítat s bleskovým stahováním i hraním online her pro celou rodinu bez limitů. Myslím si, že kdo jednou takto kvalitní připojení vyzkouší, už nebude chtít nic jiného,“ vysvětlil viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky Quique Vivas.

Pro začátek chystá společnost slevu

Nabídka, kterou si zájemci o služby mobilního operátora mohou na jeho stránkách objednat, je pro zákazníky dostupná za zaváděcí cenu 399 korun za měsíc. Za tuto částku získají internet s rychlostí stahování 1 Gb/s na dobu prvního půl roku. Po uplynutí šesti měsíců už se jim služba o dost prodraží. Za připojení poté zaplatí měsíčně 999 korun. V této částce pak bude zahrnutý pronájem gigabitového modemu, který si s touto rychlostí poradí. Zvýhodněná nabídka gigabitové internetu ale platí jen do 30. září letošního roku.

 

Speciální balíček má pak Vodafone připravený i pro podnikatele a firmy. Těm po půlroční slevě nabídne službu s cenovkou 1099 korun. V ní má být zahrnutá i prémiová péče či aplikace, která je má ochránit před útoky hackerů.

 

Dalo by se říci, že s nabídkou přišel Vodafone v tu pravou chvíli. Kvůli epidemii koronaviru a očekávané podzimní chřipkové sezóně bude mnoho lidí využívat možnosti home office. K tomu budou samozřejmě potřebovat kvalitní a rychlé připojení. „Spolehlivé a vysokorychlostní připojení je základem pro dnešní podnikání a bude ještě důležitější pro zaměstnance pracující z domova. Gigabitové připojení umožňuje nejen nárůst produktivity pracovníků díky bleskurychlému stahování dat například rozsáhlých reportů, ale také umožňuje více datově náročným uživatelů vykonávat svou práci současně. Znamená i skvělé připojení po zákazníky třeba v kavárně nebo obchodě,“ komentoval viceprezident Vodafonu pro firemní zákazníky Jonathan Rutherford.

 

V současné době je poměrně běžné, že se o připojení dělí několik uživatelů, což může způsobit i nižší rychlost internetu.  Novinka od Vodafone se tak snaží nalákat zákazníky na to, že díky jejich gigabitovému připojení budou moci bez problémů stahovat velké soubory, pořádat videokonference nebo se jejich děti budou jednoduše učit online.

 

Co se však mobilnímu operátorovi nedá upřít je to, že se snaží držet krok s konkurencí a v mnoha ohledech se výrazně proměnil. Již před pár lety přišel s nabídkou na fixní služby a na jeho pevné připojení dnes dosáhne až 99 % tuzemských domácností i firem. Kromě toho nabídla společnost svým klientům také službu Vodafone TV, s níž mohou zákazníci využít i videotéku fungující na vlastní globální platformě. O této novince jsme psali v tomto článku.

Jak zjistit dostupnost gigabitového připojení

Jelikož je Vodafone jedním z našich partnerů, rádi Vám dostupnost ověříme přímo na naší lince 588 880 508. V případě dobré dostupnosti poté s námi můžete službu telefonicky rovnou objednat.

Gigabit nabízí i jinde

Jak jsme již zmínili výše, superrychlý internet není v nabídce českých operátorů a poskytovatelů nic nového. Problém je v tom, že na něj dosáhne jen velmi malý počet zákazníků. Nejčastěji se s možností takovéto rychlosti setkáte u místních poskytovatelů na optické síti.

Špatná dostupnost, ale dobré připojení k internetu

Přesto, že se v portfoliích českých operátorů objevují nabídky na nejrychlejší připojení, z hlediska evropského měřítka si v oblasti dostupnosti internetu moc dobře nevedou. Na druhou stranu v kvalitě internetového připojení se Česko vyšplhalo až mezi dvacet nejlepších zemí světa. Kromě mizerné dostupnosti a dobré kvality připojení je podle studie internetové společnosti Surfshark pro Českou republiku typické také velké množství Wi-Fi, které spravují občanská sdružení. To má pak za následek i vysoké ceny, které musí klienti za internet zaplatit.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.8.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

1 Gb/s do sedmi let!

Existence Gbit sítí - CETIN

Gigabit optikou až do domu pro milion domácností?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.10.2019

Akvizice UPC

Akvizice UPC Česká republika

Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019

5G

Internet 5G

Pravda nebo klamání spotřebitele internetového připojení?Autor: Šimon Čecháček C-NET.solutions 16.6.2019

Akvizice Lemo internet

Akvizice Lemo Internet a.s.

Novým akcionářem Lemo internet a.s. se stal T-Mobile Czech Republic a.sAutor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2019