Akvizice UPC Česká republika s.r.o.

Novým majitelem se stává Vodafone

1.8.2019 převzal aktivity UPC

Nevíte, co s 20 miliardami korun? Kupte si české UPC! Máte navíc dokonce 471 miliard a pálí Vás v kapse? Kupte Evropské pobočky UPC! Přijde Vám to jako šílený nápad? Vodafone očividně ne, a tak po schválení evropskou komisí tento nákup nedávno uskutečnil.

Vodafone převzal od 1.8.2019 aktivity UPC, síť a zákazníky kabelové sítě společnosti Liberty Global, kam například spadalo i české UPC. Nákup musela evropská komise zvlášť schvalovat, protože takto obrovský nákup byl často napadán jako možné poškození hospodářské soutěže.

    Stále však jejich systémy a zaměstnanci pracují odděleně.
UPC tedy patří Vodafone. Co to pro mě jako klienta UPC znamená? Záleží, zda žijete v Česku nebo na Slovensku. Na Slovensku totiž Vodafone jako operátor není a tak tam vše zůstává při starém. (UPC SK není součástí obchodu).

V Česku bude změna razantnější. Dá se říct, že značka UPC v našem státě možná končí a celá optická i metalická síť bude převedena pod značku Vodafone. Ceny a tarify by dle společnosti měly zůstat zcela při starém, ale tomu se nikdy nedá zcela věřit (viz zrušení symetrických balíčků v síti LEMO po akvizi T-Mobilem). Viditelnou změnou tedy bude primárně změna značky, fakturující společnosti a bohužel také technické podpory.

Samozřejmostí však je, že bude Vodafone nabízet zákazníkům s UPC internetem balíček s hlasovou službou Vodafone a stávajícím zákazníkům hlasových služeb Vodafone zase nabízet za zvýhodněné ceny připojení k internetu na nové síti UPC, což jim vzhledem k náročnějšímu ukončení takovýchto rodinných balíčků ze strany zákazníka přinese další výhody.

    Stále více a více je trendem si zákazníky balíčkovat.
Názory na dosavadní technickou podporu UPC sice panují různé, ale určitě se shodneme na tom, že přesun podpory i optického připojení pod křídla jedné linky spolu s telefonními SIM kartami a všech ostatních služeb Vodafonu není dobrý nápad. Nikdo na jejich lince totiž nemůže být dobře proškolen o všech produktech společnosti a určitě bude trvat delší dobu, než si osvojí i základní pojmy například o optické síti. Dalším strašákem je možné sjednocení tarifů například s aktuální nabídkou DSL služeb, což by výhody optické sítě zcela zabilo. Tuto možnost však nikdo ani nenastínil, a tak budeme pevně věřit, že nikdy nenastane.

Stejné změny se v podstatě týkají všech zemí, kde nákup proběhl (ČR, Německo, Maďarsko a Rumunsko). Slovensko tak v podstatě zůstává jedinou zemí, kde se struktura ani fungování UPC nijak nemění.

Doufáme, že nákup nebude pro dosavadní zákazníky katastrofální a přejeme všem „zasaženým“ hodně štěstí a pevné nervy. Součástí totiž velmi pravděpodobně bude i přepsání smluv z UPC pod novou hlavičku a bude třeba dávat si pozor na možné nové chytáky a změny.

Pokud potřebujete jakkoli poradit a pomoci, tak se na nás neváhejte obrátit! 🙂


    Autor: Redakce NejPřipojení.cz

Kontaktujte nás!

Zanechte nám číslo a my se ozveme

Pobočka v Olomouci

Dolní náměstí 55/33
Po-Čt 9:00-19:00
Pátek 9:00-12:00
+420 588 880 508
[email protected]

Odpovědná osoba

Lukáš Pecina
+420 722 964 094
[email protected]

Správa sítě

Jan Vorel
+420 739 727 181
[email protected]

© 2016-2020 NejPřipojení.cz s.r.o.

Se sídlem Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno

Zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 98727 dne 7. března 2017

IČ:05884659

DIČ: CZ05884659