Hledáte internet na doma?

Všude dobře, ale doma (s kvalitním internetem) je doma. Internet na doma je dnes neodmyslitená součást každého života. Jeden ze základních stavebních pilířů naší firmy byla rozmanitost možností internetu na doma napříč jednotlivými městy. Dokonce i některé města mají tolik možností sami o sobě, že vyznat se v tom je pro běžného uživatele takřka nemožné. Níže si rozebereme pár bodů, které byste rozhodně měli před každým zřizováním internetu zvážit.

Typ technologie?

Výběr z několika typů technologií se liší nejen cenou, ale konkrétním poskytovatelem. Setkávat se budete se sítí optickou, metalickou, bezdrátovou (2,5 GHz, 5 GHz a 60 GHz) a LTE. Nástupcem LTE (4G) je 5G. Samozřejmě kabel je kabel a optika je nejlepší.

Jaký poskytovatel?

Ano, to je u nás v NejPřipojení to, oč tu běží. Každý poskytovatel má internet na doma v jiných městech, na určitých ulicích a za určitých podmínek. Nespoléhejte jen na reklamy z televize, ale věnujte výběru patřičný čas. S tímto rozhodnutím vám rádi pomůžeme. 

Cena

Bohužel pro hodně z vás je cena hlavním a někdy jediným parametrem pro výběr poskytovatele. Jsou firmy, které by si za standardních cen nikdo nevzal, ale cenu dají tak absurdně nízko, že část z vás si získá. Nízká cena však bývá vykoupena horší kvalitou služby, nízkou rychlostí a někdy až nulovou zákaznickou podporou. 

Vyšší, nebo menší rychlost?

V televizních reklamách jsme atakováni gigabitem do každé rodiny a podobné nesmysly, které jsou sice skvěle zpracované a působí důvěryhodně, ale pravdou zůstává, že běžné domácnosti ve většině případů stačí rychlost 100/100 Mb/s. Pro vaši představu > 1x zapnautá smart TV v rozlišení Full HD si vezme zhruba 10-15 Mb/s.  Hraní online hry 2 Mb/s (online hry vyžadují stabilitu a nízkou odezvu-ping).

Pozor na splátky zařízení!

Již několik let si nelze své zákazníky vázat minimální dobou užívání, která byla pod pokutou (dříve 20% ceny do konce závazku). Někteří internetoví šmejdi si však své zákazníky svazují například splátkou (pozor – splátka není pronájem!) zařízení trvající až 60 měsíců. Při ukončení dříve je doplatek (pokuta) např. 100 Kč za každý zbývající měsíc.

Recenze

Důvěryhodná zpětná vazba, zkušenosti sousedů, kamarádů, rodiny, případně anonymní recenze na internetu vám pomohou určit směr. Zabere vám to pár minut, ale za internet na doma ušetří až tisíce korun. Na této stránce si můžete přečíst recenze na některé poskytovatele internetu.

Závěr

Na závěr chci na vás všechny apelovat, abyste nebyli k výběru lhostejní a podporovali místní poskytovatele. Sice vám nemohou internet na doma zabalit do všech dalších služeb a ušetřit 100 Kč měsíčně, ale budou mít skutečnou snahu vám poskytnout patřičnou péči, lásku a podporu. Že se někam dovoláte, kde vás budou znát osobně, budete mluvit opět s tím samým člověkem, který zná vaše potřeby a chce vám naslouchat, je přeci k nezaplacení. Rozhodně stojí za 100 Kč.

 

Níže si dovolím připnout výběr z našich nejčastěji objednávaných tarifů. Optika 300/300 Mb/s samozřejmě vede 🙂

Autor: Lukáš Pecina, Redakce NejPřipojení.cz 17.5.2023

ikona 4G

LTE

Technologie určená pro vysokorychlostní Internet, která se dnes využívá nejčastěji pro rodinné domy, chaty a zahrady

100/10 Mb/s

495,-
 • Rodinné domy
 • Instalace 495,-

Optika

Optický kabel až do Vašeho bytu je tím nejmodernějším

300/300 Mb/s

299,-
 • Panelové domy
 • Instalace 0,-
dsl kabel

VDSL

VDSL je technologie umožňující rychlejší datový přenos přes existující telefonní vedení

50/10 Mb/s

497,-
 • Rodinné domy
 • Aktivace 649,-

Ke každému internetu 65 programů do Vaší smart TV na 6 měsíců za 1 Kč/měsíčně!

Ke každému internetu 65 programů do Vaší smart TV na 6 měsíců za 1 Kč/měsíčně!

Podporujeme Android, Apple, LG a Samsung

Ověřte si dostupnost na Vaší adrese!

Nebo nám zavolejte: 588 880 508


  Nemáme rádi spam a budeme respektovat Vaše soukromí! 🙂

  Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a na základě čl. 6 odst. 1 písm. b) nařízení GDPR za účelem poskytnutí služeb elektronických komunikací.

  nevyžádané hovory

  Jak nahlásit nevyžádané hovory | Návod + vzor zdarma ke stažení

  Ve spolupráci s ČTÚ jsme pro vás připravili návod + vzor formuláře pro nahlášení nevyžádaných hovorů. Formulář si můžete zdarma stáhnout na této stránce.  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.10.2022

  iptv v zahranici

  Jak sledovat českou televizi v zahraničí

  Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

  Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

  Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

  Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

  exekuce

  Jak získat internet, když mám exekuce?

  Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

  speedtest

  Jak si správně změřit rychlost internetu?

  Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.


  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020