Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby? Máte již novou Smart TV a chcete cenné rady?

Ztráta rychlosti až 99%

Bohužel je zcela běžné, že vzhledem k velkému zarušení okolního prostředí bývá připojení po Wi-Fi s velkým omezením přenosové rychlosti (download/upload). Samotné zarušení se v průběhu času může měnit, takže nelze vycházet ze skutečnosti, že dříve Vám to přes Wi-Fi šlo. V okolí může být postaven nový vysílač nebo si do domácnosti pořídíte nový spotřebič a problém je na světě. Dále mohou být ve starších domech tlusté zdi, které signál “nepropálí”. Je to také jeden z důvodů, proč žádný poskytovatel připojení k síti internet nikdy negarantuje rychlost přes Wi-Fi. 

Kolísání rychlosti

Wi-Fi router vysílá signál ve vlnách, takže i rychlost poté bohužel nepříznivě kolísá. Pro běžnou práci (emaily, sociální sítě atp.) je to dostatečné, ale IPTV má datový tok vyšší (až 15 Mbps u Full HD a až 40 Mbps u 4K) a především stálý. Problém se poté projevuje častým načítáním a zasekáváním obrazu. Proto doporučujeme mít vaše chytré televize k internetu připojené kabelem.

Špatné pokrytí signálu

Nedostatečné pokrytí napříč celým domem je běžným problémem. Pokud máte rodinný dům, častokrát jsou zapotřebí dva i více routerů rozmístěné na “strategických” místech po celém domě. I přes to však jsou po Wi-Fi ztráty a IPTV službu je nutné mít k routeru zapojenou kabelem. Pouze kabelem zajistíte, že k zařízení dodáte 100% rychlosti, kterou Vám poskytovatel internetu do Vašeho domu dodává. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

Aktualizováno 30.1.2024

affiliate

Affiliate NejPřipojení TV

Vážení a milí zájemci o prodej předplatného naší IPTV,
od srpna 2022 můžete využít naši spolupráci s affiliate systémem společnosti eHub.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.9.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

prima

Reklamy jsou plné vitamínů, tvrdí Prima

Internetovou TV si klienti kupují z více důvodů. Tím prvním je fakt, že se chtějí dívat na odvysílané TV programy v čase, kdy jim to vyhovuje a tím druhým, nikoli podružným důvodem, je přetočení si reklam.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.5.2022

iptv

Kdo je nejlepší poskytovatel IPTV?

I přes to, že my sami jsme poskytovatelem IPTV (OTT) služby, tak se v tomto článku pokusíme zcela objektivně porovnat nejen nás, ale i naši konkurenci. Právě kvalitní konkurence dokáže poskytovatele posouvat dál a mít opravdovou snahu se stále zlepšovat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.4.2022

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020