Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?

Ztráta rychlosti až 99%

Bohužel je zcela běžné, že vzhledem k velkému zarušení okolního prostředí bývá připojení po Wi-Fi s velkým omezením přenosové rychlosti (download/upload). Samotné zarušení se v průběhu času může měnit, takže nelze vycházet ze skutečnosti, že dříve Vám to přes Wi-Fi šlo. V okolí může být postaven nový vysílač nebo si do domácnosti pořídíte nový spotřebič a problém je na světě. Dále mohou být ve starších domech tlusté zdi, které signál “nepropálí”. Je to také jeden z důvodů, proč žádný poskytovatel připojení k síti internet nikdy negarantuje rychlost přes Wi-Fi. 

Kolísání rychlosti

Wi-Fi router vysílá signál ve vlnách, takže i rychlost poté bohužel nepříznivě kolísá. Pro běžnou práci (emaily, sociální sítě atp.) je to dostatečné, ale IPTV má datový tok vyšší (až 15 Mbps u Full HD a až 40 Mbps u 4K) a především stálý. Problém se poté projevuje častým načítáním a zasekáváním obrazu.

Špatné pokrytí signálu

Nedostatečné pokrytí napříč celým domem je běžným problémem. Pokud máte rodinný dům, častokrát jsou zapotřebí dva i více routerů rozmístěné na “strategických” místech po celém domě. I přes to však jsou po Wi-Fi ztráty a IPTV službu je nutné mít k routeru zapojenou kabelem. Pouze kabelem zajistíte, že k zařízení dodáte 100% rychlosti, kterou Vám poskytovatel internetu do Vašeho domu dodává. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

Chcete nové články zasílat na Váš email?
web 3.0

Co je web 3.0 a jak může ovlivnit svět internetu?

Revoluce na internetu. Tak je ve spojitosti se světovou sítí označována její verze web 3.0, která by v budoucnu měla nahradit stávající verzi 2.0. Posílit by měla postavení uživatelů, naopak velké společnosti jako Facebook nebo Google by po jejím spuštění měly ztratit kontrolu nad obrovskými toky dat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.2.2022

coldcall

Marketingové hovory a jejich nová pravidla

S prvním dnem letošního roku vstoupila v platnost novela zákona o elektronických komunikacích. Upravuje problematiku takzvaných marketingových hovorů.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 18.1.2022

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

solus

Jak získat internet, když jsem v SOLUSU?

Získat „status“ dlužníka či neplatiče není v dnešní době nijak složitá věc. Člověk se dostane do rejstříku SOLUS celkem snadno. V mnoha případech si tak znepříjemní život kvůli banální částce nebo opomenutí. 


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 1.6.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020