Poskytovatel internetu

Poskytovatel internetu (ISP) je firma (anglicky “Internet service provider”), která zajišťuje poskytování internetového připojení koncovým zákazníkům.

Historie internetu

První systém internetu (ARPANET) vznikl už v roce 1969. První poskytovatel internetu však vznikl až o 20 let později. Více z historie internetu si přečtěte v našem článku.

Internet v České Republice

Náš stát je výjimečný velkou rozmanitostí poskytovatelů internetu a IPTV. Jako jeden z mála států Evropy máme v Česku na výběr z velké spousty možností. V České republice je včetně malých lokálních providerů kolem 1000 poskytovatelů.

Kde velkoobchodně "nakoupit internet"?

Pro metalickou a optickou síť je dnes největším velkododavatelem internetové sítě firma CETIN. Od nich si můžete pronajmout jejich síť, která má přes 4,5 milionu koncových bodů (bytových jednotek) a následně přes ni distribuovat vaši konektivitu a maloobchodně nabízet koncovým zákazníkům připojení do sítě internet.

Jaké jsou recenze a hodnocení zákazníků na jednotlivé poskytovatele?

Y

Z

anodius.com

Internet na doma - na co si dát pozor?Všude dobře, ale doma (s kvalitním internetem) je doma. Internet na doma je dnes neodmyslitená součást každého života. Jeden ze základních stavebních pilířů naší firmy byla rozmanitost možností internetu na doma napříč jednotlivými městy. Dokonce i některé města mají tolik možností sami o sobě, že vyznat se v tom je pro běžného uživatele takřka nemožné.

cetin vycisleni

Stavíte dům a chcete kvalitní internet?


Doma je doma a platit někomu cizímu nájem není zrovna dvakrát výhodné. Nechat si postavit dům je cesta na dlouhou trať, plná překážek a nezodpovězených otázek. Kromě přívodu elektřiny, vody, plynu a odpadu budete řešit také otázku kvalitního připojení k internetu. Níže si rozebereme důvody, proč je dobré si do domu nechat dotáhnout internet raději po kabelu.

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?


Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?

ctu

Poskytovatelé nejsou spokojení s prací ČTÚ


Kritika zaznívá na adresu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ze strany uživatelů webu telekomunikace.cz. Jedná se přitom o poskytovatele internetového připojení, kteří si stěžují na to, že telekomunikační úřad „čaruje“ v souvislosti se srovnávačem tarifů.