Stavíte dům a chcete kvalitní internet?

Doma je doma a platit někomu cizímu nájem není zrovna dvakrát výhodné. Nechat si postavit dům je cesta na dlouhou trať, plná překážek a nezodpovězených otázek. Kromě přívodu elektřiny, vody, plynu a odpadu budete řešit také otázku kvalitního připojení k internetu. Níže si rozebereme důvody, proč je dobré si do domu nechat dotáhnout internet raději po kabelu.

"Kabel je kabel"

Přesně toto říkáme v NejPřipojení od samého počátku našeho působení. Pokud je to jen trochu možné, vždy doporučujeme raději dotažení kabelu než to řešit nějakou jednoduší cestou – “přenosný nesmysl za okno”. Nehledě na to, že kabelové připojení do domu neovlivňuje špatné počasí.

Je to pro vás investice

Mít do domu přivedené kvalitní kabelové připojení k internetu znamená pro dům navýšení jeho samotné hodnoty. Pokud kupujete dům za několik milionů, nešetřete na správném připojení k internetu.

Doba 4K vysílání je v plném běhu

Pokud zvolíte raději nějaký bezdrát a máte streamovací služby (Netflix, Disney +, Amazon Prime, případně IPTV), budete bohužel nemile překvapeni, že toto alternativní připojení bezdrátem nezvládá například 4K kvalitu, nebo více zařízení spuštěných souběžně.

Několikanásobně vyšší rychlosti

Průměrná rychlost je po metalickém xDSL vedení napříč 4,4 miliony adres v ČR přes 110 Mbps. U bezdrátu bývá rychlost v průměru kolem 20-30 Mbps.

Dotace 10 000 Kč bez DPH na dotažení

Na každou přípojku je dotace 10 000 Kč bez DPH na dotažení. Pokud by tedy dotažení stálo například 13 000 Kč bez DPH, tak zákazník v případě zájmu zaplatí jen 3 000 Kč bez DPH.

Jak nechat zjistit a vyčíslit dotažení kabelu?

Vyčíslení takovéto investiční akce trvá v rámci několika dnů až týdnů. Cena za vyčíslení je 1 000 Kč. Vyčíslení není nijak závazné, takže se poté můžete v klidu rozhodnout zda vám to za to stojí. 

Bezplatná telefonická konzultace

Zanechte nám na sebe nezávazně kontakt a v následujících dnech se s Vámi spojí některý z kolegů, který řeší investiční akce. Proberete spolu možnosti a pokud Vás to bude zajímat, necháme Vám to nacenit.


  iptv v zahranici

  Jak sledovat českou televizi v zahraničí

  Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

  Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

  Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

  Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

  Bonding zvýšil rychlost připojení na 250 Mb/s

  Bonding zvýšil rychlost připojení na 250 Mb/s

  Technologii zvanou bonding zapojuje do zrychlování společnost CETIN. Téměř dva miliony zákazníků na přípojkách v jednotlivých domácnostech tak od začátku srpna využívají větší komfort z hlediska připojení k internetu.

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.8.2021

  exekuce

  Jak získat internet, když mám exekuce?

  Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

  cetin

  Milion domácností v pevné síti CETINu

  Společnost CETIN, která patří do skupiny PPF založené tragicky zesnulým miliardářem Petrem Kellnerem, se v polovině uplynulého týdne pochlubila novinkou. V tiskové zprávě uvedla, že do vlastní pevné sítě připojila prostřednictvím vysokorychlostní přípojky k internetu miliontou domácnost.

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 24.5.2021

  CETIN

  CETIN zkvalitňuje svou síť

  V České republice vlastní největší telekomunikační síť, kterou pokrývá 99,6% populace. Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) za skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera ji postupně modernizuje. Za rok 2020 v ní zbudovala na třicet tisíc nových optických přípojek. 

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 8.2.2021

  speedtest

  Jak si správně změřit rychlost internetu?

  Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.


  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020