Doporučená rychlost internetu

Jaká je doporučená rychlost internetu?

V prve řadě si musíte položit otázku, jakým způsobem budete internet využívat a jestli budete připojeni pouze přes Wi-Fi a nebo i kabelem.

Wi-Fi vs. kabel

Pokud se připojujete pouze přes Wi-Fi, tak musíte počítat s tím, že budete mít ztráty rychlosti. Šíření signálu ovlivňují překážky (stěny, vybavení bytu/domu, atd.), zarušení prostředí okolními Wi-Fi, výkon a vysílací frekvence Wi-Fi routeru. Díky těmto okolnostem může být ve velice zarušeném prostředí Wi-Fi naprosto nepoužitelná pro náročnější činnosti. Připojení kabelem je stabilní a nejsou na něm ztráty. Pro sledování internetové televize, hraní online her a stahování nebo nahrávání velkých souborů doporučujeme připojit zařízení k routeru/modemu kabelem.  

Jak rychlý internet potřebují nejběžnější činnosti?

Na prohlížení stránek, čtení e-mailů bez velkých příloh a sociální sítě vám postačí minimálně 256 Kbit/s (0,256 Mbit/s). Telefonování přes internet si vezme více, okolo 600 Kbit/s (0,6 Mbit/s). Hraní online her potřebuje hlavně stabilní připojení, datový tok se pak pohybuje kolem 1 Mbit/s. Sledování videí v HD kvalitě, streamovací služby (např. Netflix, HBO Max, Disney+) májí uvedenou nejnižší hranici kolem 3 Mbit/s stejně tak i internetová televize (IPTV). IPTV si při načítání obsahuje dopředu vezme několikanásobně více než je minimální hranice, bez problému i 15 Mbit/s.

Jakou rychlost potřebuje běžná domácnost?

Pro běžnou domácnost s jednou IPTV, herním PC nebo konzolí a několika mobilními zařízeními na Wi-Fi se doporučuje rychlost minimálně 50 Mbit/s. 

tv bez reklam

Jak sledovat TV bez reklam?

Pokud nejste tvrdým zastáncem starého DVB-T(2) nebo satelitního příjmu, ale fandíte spíše IPTV (televize přes internet), rádi si otravné reklamy přetočíte. Sledovat TV bez reklam je přeci příjemné. V článku si nastíníme pár novinek a cenných informací, které v posledních měsících hýbou trhem.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.10.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

Jak a podle čeho vybrat Wi-Fi router

Chcete mít doma nebo na pracovišti kvalitní internetové pokrytí? Takové, které bezdrátově připojí jakékoli zařízení, které běžně využíváte (PC, notebook, tablet, mobilní telefon) bez omezení? Pak se jistě budete shánět po vhodném Wi-Fi routeru.


Sponzorovaný článek 4.1.2022

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020