Jak změnit jméno a heslo Wi-Fi?

Zjistěte jak upravit Wi-Fi dle Vašich představ

 

Nevyhovuje vám přednastavené jméno a heslo Wi-Fi od výrobce nebo operátora? Máte obavu, že by vaše heslo mohl být prolomeno anebo jen chcete zlobivým dětem odepřít přístup na Wi-Fi? Ukážeme vám, jak změnit jméno a heslo na Wi-Fi a postup předvedeme i na pár příkladech. • Router/modem si připojte k počítači ethernetovým kabelem anebo se připojte přes Wi-Fi.

 

 • Je nutné se přihlásit do administrace vašeho modemu nebo routeru. Přihlásíte se tak, že si v internetovém prohlížeči zadáte IP adresu tohoto zařízení a vložíte jméno a heslo. IP adresa modem/routeru většinou bývá uvedena na jeho spodní straně. Nejčastěji to bývají adresy http://10.0.0.138/, http://192.168.0.1/ a http://192.168.1.1. Zjistit se dá také pomocí příkazové řádky.

 

 • Do vyhledávací pole napište cmd a zvolte Příkazový řádek.

 

Vyhledání cmd

 

 • Do příkazové řádky napište příkaz ipconfig a potvrďte Enter. V zobrazené textu vyhledejte Default Gateway (Výchozí brána) a IP překopírujte nebo přepište do internetového vyhledávače.

 

ipconfig cmd

 

 • Po zadání IP adresy se vám zobrazí přihlašovací okno. Tyto údaje jsou také nejčastěji uvedené na spodní straně routeru/modemu. V továrním nastavení bývá většinou jméno i heslo admin.
 • Z důvodu bezpečnosti našich klientů, hesla do námi dodaných modemů měníme. Přihlašovací údaje vám na vyžádání pošleme, stačí nás kontaktovat na čísle 588 880 508 nebo e-mailem na [email protected].

 

 • Vzhled nastavení se dále liší dle výrobce a modelu zařízení. Změnu jména Wi-Fi (SSID) provedete například v kategorii WLAN nebo Wireless a heslo změníte běžně v podkategorii Security.

 

 

TP-Link TL-WR841N

 

 • IP adresa tohoto routeru je http://192.168.1.1/ a pokud nebylo změněno, tak přihlašovací jméno i heslo je admin.

 

 • Wi-Fi přejmenujete v kategorii Wireless, nové jméno napište do kolonky Wireless Network Name a uložte Save.

 

Změna jména Wi-Fi u TP-Linku

 

 • Pro změnu hesla pokračujte do podkategorie Wireless Security a heslo si změňte v poli Wireless Password. Změnu potvrďte Save.

 

Změna hesla Wi-Fi u TP-Linku

 

 

Comtrend VR-3031eu

 

 • U tohoto modemu je IP adresa http://10.0.0.138/, jinak je postup přihlášení stejný.

 

 • Poté pokračujte v kategorii Pokročilé nastavení -> Wireless a u SSID si zvolte nové jméno Wi-Fi. Uložte změnu tlačítkem Uložit/Použít.

 

Změna jména Wi-Fi Comtrendu

 

 • Heslo si upravíte v podkategorii Security u WPA / WPAI heslo. Upravené heslo uložte Uložit/Použít.

 

Změna hesla na Wi-Fi Comtrendu

 

 

ZTE H267A

 

 • Přihlášení probíhá stejně jako u Comtrendu. Přihlašovací jméno a heslo naleznete na spodní straně modemu.

 

 • Po přihlášení pokračujte v levém dolním rohu na Pokročilé nastavení, vyberte na horní liště Místní síť -> WLAN. Možnost změny jména a hesla Wi-Fi naleznete v WLAN SSID nastavení. Síť, kterou chcete upravit si rozkliknete modrou šipkou a nový název Wi-Fi napíšete do SSID Název a heslo vepište do WPA Passphrase. Nezapomeňte změny uložit tlačítkem Uložit/Použít.

 

Změna jména a hesla Wi-Fi modemu ZTE

 • Jméno Wi-Fi nastavujte vždy bez diakritiky, některé zařízení by se pak nemohli připojit. Heslo musí mít vždy minimálně 8 znaků a musí být také bez diakritiky.

 

 • Takto jednoduše si změníte jméno a heslo Wi-Fi podle vašich představ.


Byl pro vás tento návod užitečný? Podpořte nás a staňte se naším fanouškem na Facebooku! 🙂

Aktualizovanou verzi najdete na stránce https://uvtnet.cz/jak-zmenit-heslo-na-wi-fi

Poznejte nás blíže

Trojský kůň

Trojský kůň - co to je a jak se tomu bránit?

Trojský kůň je malware nebo část programu, který v infikovaném zařízení působí škodlivým způsobem bez vědomí jeho uživatele. Může například odesílat citlivá data a hesla, otevírat spojení pro vzdálený přístup útočníkům, odesílat nevyžádanou poštu nebo rovnou zablokovat síťovou ochranu.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.7.2023

netbox

Nej.cz kupuje Netbox. (Nejen) Brno čeká internetová revoluce!

Brněnský operátor Netbox získá v brzké době nového majitele. Kupujícím je jiný operátor – Nej.cz. Toho vlastní holding Kaprain miliardáře Karla Pražáka.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.12.2021

coldcall

Nevyžádaným hovorům je od 1.1.2022 konec

Telefonní čísla, která jsme nikdy předtím neviděli. Když vám volají, nevíte, co máte od telefonátu očekávat. A pokud stisknete tlačítko se zeleným sluchátkem nebo se prstem dotknete obdobné ikony na displeji, často jen za několik sekund zavěsíte.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 18.9.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

solus

Jak získat internet, když jsem v SOLUSU?

Získat „status“ dlužníka či neplatiče není v dnešní době nijak složitá věc. Člověk se dostane do rejstříku SOLUS celkem snadno. V mnoha případech si tak znepříjemní život kvůli banální částce nebo opomenutí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 1.6.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020