Jak vypovědět smlouvu

Návod + vzor výpovědi

NejPřipojení.cz

Žádný poskytovatel internetu Vám pravděpodobně pomoc s výpovědí jeho smlouvy nenabídne, ale není to nic složitého. Díky novele zákona o elektronických komunikacích, která je účinná od 1.4.2020 Vás poskytovatel nemůže pokutovat za předčasné ukončení smlouvy (dříve 20% z měsíčních plateb do konce závazku). Níže najdete vzor výpovědního formuláře.

Hledáte nového poskytovatele? Zanechte nám kontakt a my se Vám následující pracovní den ozveme

Nebo nám zavolejte: 588 880 508


  Nemáme rádi spam a budeme respektovat Vaše soukromí! 🙂

  Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a na základě čl. 6 odst. 1 písm. b) nařízení GDPR za účelem poskytnutí služeb elektronických komunikací.

  Vypoved mlouvy internetu

  Vzor výpovědi si můžete stáhnout kliknutím zde

  Byla Vám tato stránka užitečná? Podpořte nás a sledujte nás také na Facebooku!

  Co s vyplněnou výpovědí?

  Vzor výpovědi si stáhněte do svého počítače. Po otevření doplňte části vyznačené žlutě a stránku si vytiskněte. Jakmile dokument podepíšete, tak ho vložte do obálky a zašlete doporučeně poštou na sídlo firmy.

  Hrozí mi pokuta za porušení smlouvy?

  Pokud jste u poskytovatele déle jak 3 měsíce, tak si nesmí nárokovat nic. V případě, že máte smlouvu s minimální dobou trváním např. na 24 měsíců a jste u poskytovatele méně jak 3 měsíce, tak si může nárokovat 5% z ceny.

   

  POZOR 

  Některé “chytré” firmy však tuto novelu obešly doplatky za instalaci/aktivaci. Například Vám nabídnou instalaci (práci technika) nebo zapůjčení zařízení zdarma, ale v případě, že jejich služby nebudete využít více jak 24 měsíců, tak si toto doúčtují.

  Je toto legální?

  Pokud je tento doplatek na listině s Vaším podpisem, tak ano. Dle nařízení ČTÚ nesmí Všeobecné obchodní podmínky upravovat jakékoli další poplatky. 

   

  Jaká je výpovědní lhůta?

  Maximálně 30 dní.

  Díky novele zákona z roku 2017 smí mít poskytovatel výpovědní lhůtu maximálně 30 dní, přičemž lhůta začíná běžet následujícím dnem od doručení (nikoli od 1. dne v měsíci).

  Co když je smlouva psána na pozůstalého?

  V případě úmrtí stačí takřka všem poskytovatelům zaslat elektronicky scan úmrtního listu. Poskytovatel ve většině případů provede ukončení přípojky okamžitě.

  Kdo další poskytuje internet na mojí adrese?

  Poskytovatelů a možností je nespočet. Nejenže každý má “svoje lokality”, ale také se využívá více typů technologií: optika, metalika, “bezdrát” a LTE.