365internet s xDSL k 1.11.2022 končí

Co se děje?

Pokud jste zákazníkem internetového připojení od 365internet, jistě jste 5.10.2022 zpozornili. Co se ale děje?

CETIN oznamuje ukončení spolupráce s 365internet

Zákazníci 365internetu v tuto chvíli fungují na záložní konektivitě CETINu. Změnili se jim tedy IP adresy. Po otevření webového prohlížeče zákazníci uvidí toto oznámení.

cetin-oznameni 365internet

Co zjistíte na zákaznické lince 365internet?

Popravdě vůbec nic. Dle slov robotického hlasu získáte pouze zvláštní informaci, že na oznámení CETINu nemáte brát zřetel. Další informace prý zákazníci získají v následujících dnech do mailu. Pravděpodobně je jejich zákaznická linka nyní velice vytížená, takže jsme se nedovolali.

Vyjádření firmy CETIN

“Dobrý večer,

jedná se o poměrně bezprecedentní situaci: 365internet bohužel dlouhodobě neplatil a proto došlo z naší strany k odstoupení od smlouvy. Během 30 dnů 365internet své zákazníky o situaci neinformoval – nechtěli jsme je nechat bez varování ze dne na den bez internetu – zvolili jsme proto tento způsob, protože kontakty na koncové zákazníky nemáme. Lze to přirovnat k režimu DPI – doporučujeme najít si nového poskytovatele, zatím mohou zákazníci dál internetové připojení využívat.

Adam Zbiejczuk / CETIN”

Vyjádření firmy 365internet

Společné prohlášení CETIN, WIA a 365internet

 

Společnosti WIA a 365internet dne 11.10. 2022 uzavřely dohodu, kterou je zajištěna plnohodnotná obnova provozu přípojek 365internet. Tato dohoda míří ke společnému projektu, který zákazníkům přinese kontinuitu služeb i nové produktové možnosti. V návaznosti na její uzavření spol. CETIN poskytla bezodkladně součinnost při technickém přenosu služeb, který proběhl 12.10.2022. Tímto je vyřešena nepříjemná situace pro koncové zákazníky a jejich služba přístupu k internetu je bez dalších omezení obnovena.

 

Koncoví zákazníci se pro řešení svých záležitostí nyní mohou znovu obracet výhradně na svého poskytovatele, kterým je nadále 365internet, o čemž budou ještě dnes informováni e-mailem a na webových stránkách.

Tato informace nemá dopad na zákazníky společnosti 365internet, kteří sami individuálně v minulých dnech požádali o přenesení služby k jinému operátorovi a uzavřeli s ním smlouvu.

Společnost CETIN si váží nalezení rychlého řešení situace oběma společnostmi pro všechny zákazníky, zejména přístupu společnosti WIA, která je dlouhodobým partnerem CETIN a přispěla k řešení této bezprecedentní situace.

 

“Sdělení ke službě internetového připojení

Společnost Cetin, která je naším dodavatelem a na jejíž infrastruktuře provozujeme naše přípojky odstoupila od Velkoobchodní smlouvy z důvodu neplacení k datu 31.10.2022. Bohužel bez dalšího přistoupila dne 5.10.2022 i k jednostrannému kroku a to přepojení zákazníků do své sítě. V současné době probíhají jednání s dalšími partnery o zajištění provozu. Naší prioritou je zachovat kvalitu a cenové podmínky a v případě ročních plateb zároveň zajistit plnění dle uhrazené faktury. Tento jednostranný krok, nás mrzí. Společnost 365internet se nikdy nevyhýbala svým závazkům, po celou dobu jednání jsme hradili část faktur.

Společnost Cetin jsme již během 5.10.2022 opakovaně žádali o zapojení služeb zpět na naši infrastrukturu a zajištění přístupů do systémů pro správu všech přípojek, avizovali jsme, že probíhají jednání a rovněž den před odpojením byla provedena další platba. Přesto jsme nedosáhli zapojení.

Jsme vaším poskytovatelem a pracujeme na zajištění plnění dle smlouvy. Finální řešení pro vás budeme mít během několika dní.

Je nám jasné, že v kontextu situace kolem dodavatelů energie, se jedná o velmi citlivé téma a jistě mnoho z vás znervóznělo a má obavu, že přijde o internet. Naše řešení, které připravujeme vám zajistí další fungování, doporučujeme nepřijímat ihned první nabídku.

365internet nemá žádné další závazky po lhůte splatnosti, pohledávka společnosti Cetin je jediná.

Pro vyloučení pochybností, nerozporujeme právo společnosti Cetin vypovědět smlouvu, ani právo odpojit jednotlivé služby. Přesto obrázek, který z uvedeného sdělení může běžný zákazník nabýt, tedy že nehradíme vůbec nic, nejednáme nebo se vyhýbáme povinnostem, není pravdivý. Provedený krok s přepojením zákazníků a zobrazením neautorizované hlášky bez předchozího, byť jen telefonického upozornění, považujeme za neadekvátní reakci a nátlak.

Náš případ je na mnohých diskusních fórech prezentován jako důkaz, že menší operátoři nic nepřinášejí a jen jaksi parazitují na síti Cetinu. Pravě menší operátoři jako jsme my (a další) jsou ti flexibilní, kteří velmi rychle implementují veškeré novinky a technologické upgrady sítě. Namátkou byla naše společnost první nebo mezi prvními:

  • v nasazení 250 Mbps VDSL3 včetně otestování modemů Nokia a Fritzbox,
  • reálně jsme zřizovali 1 Gbps optické přípojky,
  • bonding včetně široké nabídky routerů byl námi, jakož i ostatními menšími hráči implementován 9 měsíců předtím, než jej spustil někdo z “velké trojky”.

Menší hráči mají na trhu své místo a mohou nabídnout individuální přístup, implementaci novinek dříve než velké korporace. Mnozí z nich jsou na trhu již jednu či dvě dekády. Nabídky jsou navíc různé, někteří nabízejí za platbu dopředu slevu na službu, někdo má DSL službu s dobíjením kreditu, někde je v ceně IPv6, někdo se soustředí na optické lokality nebo umí velmi dobře řešit přípojky, kde teprve probíhá výstavba nového domku a realizace je na několik měsíců, rozdílné je i portfolio koncových zařízení včetně mnohdy nestandardních nebo zákazníkům snadno připojí jeho zařízení a pomohou s nastavením. Zkrátka je možné vybírat dle preference a panuje mezi námi silná konkurence a zároveň respekt.

Jan Ivanko, jednatel”

Autor: Lukáš Pecina, Redakce NejPřipojení.cz 5.10.2022

netbox

Nej.cz kupuje Netbox. (Nejen) Brno čeká internetová revoluce!

Brněnský operátor Netbox získá v brzké době nového majitele. Kupujícím je jiný operátor – Nej.cz. Toho vlastní holding Kaprain miliardáře Karla Pražáka.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.12.2021

selfnet

Selfnet se mění na Nej.cz

V telekomunikačním prostředí skončila značka Selfnet. Společnost itself, která ji vlastnila, v pátek 1. října zanikla. Brněnský poskytovatel internetového připojení či kabelové televize se stal součástí společnosti Nej.cz

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.10.2021

konec UPC

Naprostý konec UPC v Česku

Internetovým stránkám UPC nyní zbývají dva měsíce existence, pak je Vodafone deaktivuje.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 31.5.2021

smrt Petra Kellnera

Jak se smrt Petra Kellnera podepíše na osudech CETINu?

Při havárii vrtulníku na Aljašce tragicky zahynul miliardář Petr Kellner. Většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF (vlastníkovi většiny, přesněji 98,93 procent jejích akcií) a nejbohatšímu Čechovi bylo 56 let.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.4.2021

monex

Nej.cz kupuje Monex z Příbrami

Síť společnosti Nej.cz se již za pár týdnů rozšíří o nového člena. Po fůzi s LTnet s.r.o. se do skupiny ambiciózního poskytovatele přidá také firma Monex, která je jedním z významných internetových providerů v Příbrami a okolí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 31.8.2020

jarynet

JaryNet byl koupen!

Do sítě Nordic Telecom se letos přidala další společnost. Po Libli s.r.o. se k velkému hráči připojil i JaryNet, který je jedním z předních poskytovatelů internetového připojení v Bohumíně a okolí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 11.5.2020

telly

Digi se změnila v Telly

Jedním z důvodů, proč od 1. dubna došlo k přejmenování Digi TV na Telly, je to, že provozovateli končí právo využívat stávající jméno. Jejím majitelem je rumunská společnost, jež vlastnila Digi TV před pár lety.  

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.4.2020

1.4.2020 zaniká značka UPC

1.4. zaniká značka UPC

Symbol kabelového internetu a televize, společnost UPC, začátkem dubna oficiálně končí na českém trhu. Už 1. srpna loňského roku odstartovalo slučování UPC a Vodafonu a za čtrnáct dní bude jejich fůze oficiálně dokončená.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.3.2020

Libli se mění a Nordic Telecom | Rozhovor s Jiřím Valihrachem

Začátkem letošního roku došlo ke změně názvu společnosti Libli s.r.o. na Nordic Telecom Regional s.r.o. a již za pár dní začne vystupovat pod novou značkou Nordic Telecom.Co nám prozradil Area Sales Manager společnosti Jiří Valihrach?

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.1.2020

Akvizice UPC

Akvizice UPC Česká republika

Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019