Nevýhody satelitní televize

Satelitní televize přinesla v minulosti do mnoha domácností po celém světě široký výběr programů a vysoké rozlišení obrazu. Přesto však existují některé potenciální nevýhody, které byste měli zvážit před tím, než se rozhodnete pro tuto formu televizního vysílání. V tomto článku se podíváme na některé z těchto aspektů, díky kterým je dnes vítězem spíše IPTV.

Obsah článku:

Omezená dostupnost při špatném počasí

Jedním z hlavních problémů satelitní televize je její náchylnost k nepříznivým povětrnostním podmínkám. Silné deště, sníh nebo bouřky mohou dočasně narušit signál. To může způsobit ztrátu připojení během sledování oblíbeného pořadu nebo živého vysílání.

Problémy s instalací a údržbou

Satelitní televize vyžaduje instalaci venkovní antény a přesnou orientaci na družici. To může být složitější a náročnější proces než instalace běžné kabelové nebo internetové televize. Navíc je nutná pravidelná údržba za účelem udržení kvality signálu.

Omezená mobilita

Satelitní televize je často vázána na určité místo, kde je anténa nainstalována. To znamená, že není vhodná pro lidi, kteří se často stěhují nebo mají družstvo v různých lokalitách.

Omezený záběr kanálů

I když satelitní televize nabízí širokou škálu programů, některé místní nebo regionální stanice mohou chybět. To může být nevýhodou pro ty, kteří chtějí sledovat specifické lokální obsahy.

Omezená interakce s internetem

Satelitní televize může mít omezenou schopnost interakce s internetem ve srovnání s moderními IPTV službami. To může omezit přístup k online funkcím, jako jsou streamování videí, hraní her nebo používání interaktivních aplikací.


Uvědomte si, že každá forma televizního vysílání má své výhody a nevýhody. Před rozhodnutím pro satelitní televizi je zvažte vaše konkrétní potřeby a požadavky. U nás je pravděpodobně neznámější firmou na satelitní příjem Skylink.

Nevýhody satelitní televize - závěr

Závěrem chci říci, že satelit je dnes dobrý maximálně tak na chatu/chalupu nebo místo, kde nemáte dostatečné připojení k internetu. Pokud máte doma připojení k internetu alespoň o rychlosti 15 Mb/s, zvažte pořízení zcela příjemnější služby – IPTV 🙂

Autor: Lukáš Pecina, Redakce NejPřipojení.cz 12.10.2023

prima zpětné přehrávání

Prima - další nařízení od 1.6.2023

Také máte pocit, že nařízení FTV Prima na zpětné přehrávání je jedna z největších absurdit televizního vysílání? My také. Sice vysílané pořady na standardním kanálu Primy nejsou šálkem pro každého nadšence kvalitního obsahu, ale například Prima Zoom mně osobně ve večerním repertoáru docela chybí. Nyní však FTV Prima přišla s dalším nesmyslem.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 31.5.2023

pomalý internet pčes wifi

Internet na doma v roce 2023 a 2024 | Na co si dát pozor?

Všude dobře, ale doma (s kvalitním internetem) je doma. Internet na doma je dnes neodmyslitená součást každého života. Jeden ze základních stavebních pilířů naší firmy byla rozmanitost možností internetu na doma napříč jednotlivými městy. Dokonce i některé města mají tolik možností sami o sobě, že vyznat se v tom je pro běžného uživatele takřka nemožné.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.5.2023

tv bez reklam

Jak sledovat TV bez reklam?

Pokud nejste tvrdým zastáncem starého DVB-T(2) nebo satelitního příjmu, ale fandíte spíše IPTV (televize přes internet), rádi si otravné reklamy přetočíte. Sledovat TV bez reklam je přeci příjemné. V článku si nastíníme pár novinek a cenných informací, které v posledních měsících hýbou trhem.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.10.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

prima

Reklamy jsou plné vitamínů, tvrdí Prima

Internetovou TV si klienti kupují z více důvodů. Tím prvním je fakt, že se chtějí dívat na odvysílané TV programy v čase, kdy jim to vyhovuje a tím druhým, nikoli podružným důvodem, je přetočení si reklam.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.5.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022