Co je to IPTV?

Zkratka IPTV znamená Internet Protocol Television, česky bychom řekli “televize přes internetový protokol”.

Co přinesla digitální televize?

Předplatitelé satelitních platforem mají digitální dekodéry již několik let, někteří také měli již dříve analogové tunery a v případě kabelové televize byla digitalizace nabídek od provozovatelů v Česku zavedena relativně nedávno. Zákazníci kabelových sítí jsou však nuceni používat digitální přijímače set-top boxy. Všichni tito předplatitelé se mohou dívat nostalgicky na minulost. Všimnou si, že použití analogové televize bylo snazší a lepší. Digitalizace zlepšila kvalitu příjmu, ale přinesla mnoho dalších zařízení.

Digitální vs. analogová TV

U analogového televizoru nejsou problémy se záznamem na starý videorekordér, DVD rekordér nebo disk připojený k moderní televizi. Digitální dekodéry jsou v současné době stále častěji připojovány k televizoru kabelem HDMI, který chrání před neoprávněným přístupem k obsahu a proto z něj můžeme nahrávat pouze materiál zabudovaný na disk v dekodéru.

 

Největším problémem digitální televize v průběhu let však byla neschopnost přijímat digitální video na mnoha televizorech. Jeden dekodér – jeden televizor. V případě kabelové analogové televize takový problém neexistuje. Dnes naštěstí operátoři nabízejí multiroom možnosti, ale často  vyžadují další poplatky nebo spojení dvou dekodérů kabelem.

 

Při využívání služby IPTV však stačí do Vaší”chytré televize” pouze stáhnout aplikaci, která plně nahrazuje jakýkoli set-top-box a nemusíte tak nikdy investovat do dalších zařízení.

Jaké jsou výhody digitální televize?

Digitální televize poskytuje mnoho pohodlí a především nabízí radikální zlepšení kvality obrazu. Digitální pozemní vysílání vyžaduje pouze moderní televizi nebo dekodér. Pokud je k televizoru připojena pozemní anténa, uživatelé získají plné výhody analogové nabídky a množství výhod DVB-T. Těmito výhodami jsou skvělý obraz, více kanálů než v případě analogové pozemní televize, přístup k elektronickému programovému průvodci nebo televiznímu programu na dobu 7 dní v televizi.


U starších přijímačů, kde je třeba zakoupit dekodér, bude bohužel také nutné mít i druhé dálkové ovládání, ale i nejlevnější dekodéry mají programového průvodce. Při nákupu takového dekodéru je také třeba věnovat pozornost HD vstupům a podpoře. Levné modely nemusí mít potřebné parametry a poskytovatelé TV služeb začali vysílat některé programy pozemního vysílání v HD kvalitě. Připojit dekodér lze i ke starším televizí pomocí konektoru SCART a je možné sledovat HD kanály škálované na standardní rozlišení.

Jak to vypadá v praxi?

Oproti ostatním způsobům příjmu televizního vysílání (pozemní digitální vysílání, kabelová televize, satelit) je IPTV závislá na připojení k internetu.  Pro stabilní přehrávání obrazu počítejte s rezervou alespoň 15 Mbps download.

 

Pokud ještě není Vaše televize “chytrá”, budete od svého poskytovatele potřebovat koncové zařízení neboli set-top-box, který je třeba připojit k rychlému a stabilnímu internetu.

arris-vip-4302-5

Jaké je naše doporučení?

Možností pro příjem digitální televize je velké množství a vždy záleží na Vašem očekávání a především rozpočtu. Dejte si však pozor, zda budou nabídky s možností využívání na více zařízeních. Existují firmy, které vám dají obrovské číslo kanálů, ale bude se jednat o “výplň” naprosto nežádoucích kanálů a pouze na jedno zařízení. Objednejte si předplatné na 4 zařízení a můžete se o přístup podělit s kamarádem nebo rodinou a značně si tak snížit výsledné náklady.

 

Konkurenční nabídky samozřejmě porovnejte s naším předplatným, které obsahuje 65 kanálů a lze jej získat již od 169 Kč/měs. Předplatné máme zcela bez závazku, takže jej můžete mít klidně jen na volné chvíle.

 

Klikněte zde a navštivte podstránku věnovanou této nabídce.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 29.9.2019

Aktualizace obsahu 5.10.2022

Přečtěte si také naše další články týkající se IPTV

affiliate

Affiliate NejPřipojení TV

Vážení a milí zájemci o prodej předplatného naší IPTV,
od srpna 2022 můžete využít naši spolupráci s affiliate systémem společnosti eHub.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.9.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

prima

Reklamy jsou plné vitamínů, tvrdí Prima

Internetovou TV si klienti kupují z více důvodů. Tím prvním je fakt, že se chtějí dívat na odvysílané TV programy v čase, kdy jim to vyhovuje a tím druhým, nikoli podružným důvodem, je přetočení si reklam.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.5.2022

iptv

Kdo je nejlepší poskytovatel IPTV?

I přes to, že my sami jsme poskytovatelem IPTV (OTT) služby, tak se v tomto článku pokusíme zcela objektivně porovnat nejen nás, ale i naši konkurenci. Právě kvalitní konkurence dokáže poskytovatele posouvat dál a mít opravdovou snahu se stále zlepšovat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.4.2022