Co je to IPTV?

IPTV nebo Internet Protocol Television je služba umožňující sledování televizního vysílání přes internetový protokol. V podstatě jde o to, že se televizní signál posílá přes internet, což divákům umožňuje sledovat své oblíbené pořady, filmy a seriály přes internet. Pro příjem IPTV potřebujete jen připojení k internetu a zařízení, které podporuje tuto službu, jako například televizor, set-top box, počítač nebo chytré zařízení.

 

IPTV se liší od jiných forem televizního vysílání, jako je terestriální, kabelová nebo satelitní televize, množstvím nabízených funkcí, dostupností a pohodlím, s jakým divák může sledovat své oblíbené pořady online. Díky IPTV si diváci mohou vybrat z širokého výběru programů a sledovat je kdykoli a kdekoli. To umožňuje větší flexibilitu v porovnání s tradičními televizními službami.

Jaké jsou výhody IPTV?

Hlavní výhodou IPTV je, že umožňuje maximálně přizpůsobit se potřebám diváka. Díky různým integrovaným digitálním funkcím se nemusíte obávat, že byste přišli o své oblíbené pořady nebo začátek filmu. IPTV dokáže diváky vtáhnout do děje více než kdy dříve!

 

Nabídky IPTV služeb od různých poskytovatelů se liší zejména v poskytovaných funkcích a výběru televizních stanic. Nicméně každá kvalitní IPTV by měla divákům poskytnout alespoň základní funkce, jako je EPG (elektronický programový průvodce), možnost zpětného přehrávání, nahrávání, videotéka a tipy na další pořady.

Vyzkoušejte zcela bez závazku NejPřipojení TV

CHYTRÉ FUNKCE

ZPĚTNÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Přetáčejte si pořady zpět až 7 dní

OSOBNÍ NAHRÁVKY

Uložte si až 1200 minut na 30 dní

BEZ ZÁVAZKU

Předplatné na další období můžete kdykoli zrušit v zóně “Můj účet

VYHLEDÁVÁNÍ

Váš oblíbený pořad si najdete jednoduše

EPG+

Denně aktualizované informace o pořadech

PODOBNÉ POŘADY

Aplikace Vám sama nabídne podobné pořady

Kde a jak mohu IPTV sledovat?

Pro příjem IPTV stačí mít připojení k internetu. K dispozici jsou různá zařízení jako televizor s Android set-top boxem, chytré zařízení s OS Android nebo iOS a TV aplikace pro mobil nebo tablet. IPTV může být sledována i na počítači přes internetový prohlížeč. Pokud preferujete sledování na televizoru, máte dvě možnosti: vlastnění Smart TV nebo připojení klasického televizoru k IPTV set-top boxu. Set-top box nabízí mnoho funkcí a může proměnit televizi v multimediální centrum s možností instalace dalších aplikací a přístupem k internetovým rádiím, YouTube a internetu. Set-top boxy jsou také klasickým počítačem.

Jaké je naše doporučení?

Možností pro příjem digitální televize je velké množství a vždy záleží na Vašem očekávání a především rozpočtu. Dejte si však pozor, zda budou nabídky s možností využívání na více zařízeních. Existují firmy, které vám dají obrovské číslo kanálů, ale bude se jednat o “výplň” naprosto nežádoucích kanálů a pouze na jedno zařízení. Objednejte si předplatné na 4 zařízení a můžete se o přístup podělit s kamarádem nebo rodinou a značně si tak snížit výsledné náklady.

 

Konkurenční nabídky samozřejmě porovnejte s NejPřipojení TV, které obsahuje 65 kanálů a lze jej získat již od 169 Kč/měs. Předplatné máme zcela bez závazku, takže jej můžete mít klidně jen na volné chvíle.

Aktualizace obsahu 18.5.2023

Přečtěte si také naše další články týkající se IPTV

tv bez reklam

Jak sledovat TV bez reklam?

Pokud nejste tvrdým zastáncem starého DVB-T(2) nebo satelitního příjmu, ale fandíte spíše IPTV (televize přes internet), rádi si otravné reklamy přetočíte. Sledovat TV bez reklam je přeci příjemné. V článku si nastíníme pár novinek a cenných informací, které v posledních měsících hýbou trhem.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.10.2022

affiliate

Affiliate NejPřipojení TV

Vážení a milí zájemci o prodej předplatného naší IPTV,
od srpna 2022 můžete využít naši spolupráci s affiliate systémem společnosti eHub.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.9.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

prima

Reklamy jsou plné vitamínů, tvrdí Prima

Internetovou TV si klienti kupují z více důvodů. Tím prvním je fakt, že se chtějí dívat na odvysílané TV programy v čase, kdy jim to vyhovuje a tím druhým, nikoli podružným důvodem, je přetočení si reklam.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.5.2022

iptv

Kdo je nejlepší poskytovatel IPTV?

I přes to, že my sami jsme poskytovatelem IPTV (OTT) služby, tak se v tomto článku pokusíme zcela objektivně porovnat nejen nás, ale i naši konkurenci. Právě kvalitní konkurence dokáže poskytovatele posouvat dál a mít opravdovou snahu se stále zlepšovat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.4.2022