Co je to IPTV?

Zkratka IPTV znamená Internet Protocol Television, česky bychom řekli “televize přes internetový protokol”.

Co přinesla digitální televize?

Předplatitelé satelitních platforem mají digitální dekodéry již několik let, někteří také měli již dříve analogové tunery a v případě kabelové televize byla digitalizace nabídek od provozovatelů v Česku zavedena relativně nedávno. Zákazníci kabelových sítí jsou však nuceni používat digitální přijímače set-top boxy. Všichni tito předplatitelé se mohou dívat nostalgicky na minulost. Všimnou si, že použití analogové televize bylo snazší a lepší. Digitalizace zlepšila kvalitu příjmu, ale přinesla mnoho dalších zařízení.

Digitální vs. analogová TV

U analogového televizoru nejsou problémy se záznamem na starý videorekordér, DVD rekordér nebo disk připojený k moderní televizi. Digitální dekodéry jsou v současné době stále častěji připojovány k televizoru kabelem HDMI, který chrání před neoprávněným přístupem k obsahu a proto z něj můžeme nahrávat pouze materiál zabudovaný na disk v dekodéru.

 

Největším problémem digitální televize v průběhu let však byla neschopnost přijímat digitální video na mnoha televizorech. Jeden dekodér – jeden televizor. V případě kabelové analogové televize takový problém neexistuje. Dnes naštěstí operátoři nabízejí multiroom možnosti, ale často  vyžadují další poplatky nebo spojení dvou dekodérů kabelem.

 

Při využívání služby IPTV však stačí do Vaší”chytré televize” pouze stáhnout aplikaci, která plně nahrazuje jakýkoli set-top-box a nemusíte tak nikdy investovat do dalších zařízení.

Jaké jsou výhody digitální televize?

Digitální televize poskytuje mnoho pohodlí a především nabízí radikální zlepšení kvality obrazu. Digitální pozemní vysílání vyžaduje pouze moderní televizi nebo dekodér. Pokud je k televizoru připojena pozemní anténa, uživatelé získají plné výhody analogové nabídky a množství výhod DVB-T. Těmito výhodami jsou skvělý obraz, více kanálů než v případě analogové pozemní televize, přístup k elektronickému programovému průvodci nebo televiznímu programu na dobu 7 dní v televizi.


U starších přijímačů, kde je třeba zakoupit dekodér, bude bohužel také nutné mít i druhé dálkové ovládání, ale i nejlevnější dekodéry mají programového průvodce. Při nákupu takového dekodéru je také třeba věnovat pozornost HD vstupům a podpoře. Levné modely nemusí mít potřebné parametry a poskytovatelé TV služeb začali vysílat některé programy pozemního vysílání v HD kvalitě. Připojit dekodér lze i ke starším televizí pomocí konektoru SCART a je možné sledovat HD kanály škálované na standardní rozlišení.

Jak to vypadá v praxi?

Oproti ostatním způsobům příjmu televizního vysílání (pozemní digitální vysílání, kabelová televize, satelit) je IPTV závislá na připojení k internetu.  Pro stabilní přehrávání obrazu počítejte s rezervou alespoň 15 Mbps download.

 

Pokud ještě není Vaše televize “chytrá”, budete od svého poskytovatele potřebovat koncové zařízení neboli set-top-box, který je třeba připojit k rychlému a stabilnímu internetu.

arris-vip-4302-5

Jaké je naše doporučení?

Možností pro příjem digitální televize je velké množství a vždy záleží na Vašem očekávání a především rozpočtu. 

 

Pokud Vás zajímá příjemná cena a velký počet kanálů, nejčastěji si naši zákazníci objednávají skladbu naší partnerské firmy za 199 korun měsíčně s obsahem kolem 100 kanálů. Samozřejmostí je archiv zpětného přehrávání, díky kterému se můžete vracet v čase do minulosti a případně přetáčet reklamy.

 

Klikněte zde a navštivte podstránku věnovanou této nabídce.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 29.9.2019
Kontakujte nás!
Zanechte nám číslo a my se ozveme...

  Pobočka v Olomouci

  Dolní náměstí 55/33
  Každý všední den 9:00-19:00
  +420 588 880 508
  [email protected]

  Odpovědná osoba

  Lukáš Pecina
  +420 722 964 094
  [email protected]

  Správa sítě

  Jan Vorel
  +420 739 727 181
  [email protected]

  © 2016-2019 NejPřipojení.cz s.r.o.

  Se sídlem Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno

  Zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 98727 dne 7. března 2017

  IČ:05884659

  DIČ: CZ05884659