Vodafone změnil ceny na síti bývalého UPC

Operátor zavedl nové tarify, co to znamená pro zákazníky?

 

Druhý největší mobilní operátor na světě Vodafone spustil na začátku dubna letošního roku novou kampaň. Její součástí jsou nový slogan, práce s logem společnosti, ale také změny cen tarifů ohledně připojení k internetu. Vodafone uvádí, že svým zákazníkům nabízí „snadnou cestu, jak se připojit k superrychlému internetu za polovinu ceny, a to už napořád“.

 

Pojďme se nyní společně podívat, co stojí za těmito slovy.

Co Vodafone nabízí

Operátor, jehož česká pobočka funguje od roku 1999, říká, že „rychlost 1 Gb/s (gigabit za sekundu) je možné nově pořídit včetně pronájmu modemu za 550 korun měsíčně (což platí pro nefiremní zákazníky)“. Dosud stála stejná služba více než dvojnásobek – tisícovku.

 

Této rychlosti mohou využít klienti, kteří využívají kabelovou síť bývalého UPC. „Stejnou rychlost za výhodnou cenu“ ale mohou získat rovněž zákazníci mimo tuto kabelovou síť. „A to díky spojení s partnery, jako jsou například společnosti CETIN nebo Quadruple. Bez ohledu na modem platí vždy sleva na samotnou konektivitu 50 %,“ píše se v tiskové zprávě, kterou Vodafone publikoval před více než dvěma týdny – 1. dubna.

 

Padesátiprocentní sleva „napořád“, jak Vodafone upozorňuje, se vztahuje i na rychlost 500 Mb/s – opět v síti někdejšího UPC a v sítích dalších partnerů, s nimiž operátor spolupracuje. Cena za 300 Mb/s je pak zvýhodněna třicetiprocentně. „Kampaň běží od 1. dubna do 31. května a každý, kdo v tomto období získá slevu, například 1 Gb/s za 550 korun, má tuto konkrétní cenu garantovou už trvale,“ upozorňuje Vodafone.

 

Více informací nabízí jeho webová záložka s názvem Gigabit. „Gigabit připojení od Vodafonu nás zbaví pomalého internetu a nyní je dostupné již pro 1,4 milionu domácností a podnikatelů. Zrychlete svůj internet i vy, za polovinu ceny, a to už napořád,“ hlásá mimo jiné.

Co si z těchto informací vzít

Je jasné, že Vodafone se na tuto svou kampaň snaží nalákat co největší množství lidí. Jednotlivé rysy nabídky prezentuje v pozitivním světle, vyzdvihuje poloviční cenu a časově neomezenou platnost padesátiprocentní slevy. Na tom není z hlediska firemní marketingové strategie nic překvapujícího.

 

Současně z informací od Vodafonu vyplývá, že k 1. dubnu letošního roku změnil ceny za připojení k internetu na síti bývalého UPC. A právě na tuto síť se zaměříme trochu detailněji.

 

UPC mělo dříve, po dlouhá léta, rozdělené ceny podle takzvaného GEO MASS. Tato cizí zkratka znamená, že v každém městě byla – podle různých ekonomických a sociologických ukazatelů – cena za určitý tarif jiná.

 

Lze si to názorně ukázat například na tarifu 50/3 Mb/s (číslo padesát před lomítkem značí rychlost stahování dat, číslo tři za lomítkem zase rychlost odesílání dat – pozn. red.). Na západním konci České republiky v Sokolově za něj zákazník měsíčně zaplatil 229 korun, v hlavním městě Praze 429 korun a v největším městě Moravy Brně 329 korun.

 

Nyní Vodafone garantuje stejnou cenu pro všechna místa v Česku (tedy všechna ta, na něž se nabídka vztahuje). U zmiňovaného tarifu 50/3 Mb/s jde o částku 429 korun měsíčně. Tarif 150/10 Mb/s je pak o sto korun dražší, tarif 300/20 Mb/s stojí při třicetiprocentní slevě 462 korun a tarify 500/30 a 1000/50 Mb/s při padesátiprocentním zvýhodnění 500, respektive 550 korun měsíčně.

 

Pokud se ještě vrátíme k prvnímu z tarifů – 50/3 Mb/s – znamená to, že někde se jeho cena vůbec nezměnila, někde je ale skoro dvojnásobná. To znamená výraznou změnu a znatelný zásah do cenové politiky, jež předtím fungovala řadu let.

 

Například v již zmiňovaném Sokolově v Karlovarském kraji se tak tarif 50/3 Mb/s zákazníkům prodraží. Klienti z jiných míst byli pro změnu zvýhodněni, když oproti dřívějšku nemusí platit třeba ani o korunu navíc.

 

Podle našeho důvěryhodného a se situací obeznámeného zdroje jsou navíc všechny smlouvy, uzavírané v souvislosti s těmito tarify, stavěné na rodné číslo zákazníka bez závazku. Ve srovnání s érou UPC jde o další podstatnou změnu. UPC totiž s klienty uzavíralo smlouvy se závazkem, který byl v případě potřeby prodlužován.

Background: od koupi UPC Vodafonem letos uplynou dva roky

K oficiálnímu oznámení koupě UPC Vodafonem došlo v květnu roku 2019. Převzetí kabelového operátora pak společnost s hlavním sídlem ve Velké Británii dokončila o čtvrt roku později v srpnu, napsal server iDnes.cz. „I nadále budeme našim zákazníkům nabízet ty nejlepší služby a férový zákaznický přístup,“ řekl podle webu dsl.cz Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic. „Transakce nám umožní obohatit nabídku konvergovaných služeb a podpořit rozvoj vysokorychlostních sítí a digitální ekonomiky České republiky,“ podotkl.

 

Web upc.cz upřesnil, že k převzetí aktivit UPC došlo po povolení Evropskou komisí v první srpnový den roku 2019. „Od tohoto data zahajujeme společnou přípravu nových zákaznických řešení. Zároveň také sjednotíme obě značky a v budoucnu budou všechny naše služby vystupovat pod názvem Vodafone,“ sdělil zároveň.

 

O tom, že značka UPC v budoucnu zanikne a bude nahrazena Vodafonem, informoval také iDnes.cz. My jsme o zániku této značky referovali začátkem dubna loňského roku v tomto článku.

 

1.4.2020 zaniká značka UPC

1.4. zaniká značka UPC

Symbol kabelového internetu a televize, společnost UPC, začátkem dubna oficiálně končí na českém trhu. Už 1. srpna loňského roku odstartovalo slučování UPC a Vodafonu a za čtrnáct dní bude jejich fůze oficiálně dokončená.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.3.2020

„Toto spojení posílí pozici Vodafonu nejen jako předního poskytovatele telekomunikací a zábavy, ale i jako strategického investora a významného zaměstnavatele v České republice. Kvalitní sítě nové generace jsou klíčovým předpokladem nejen českého ekonomického růstu. Tímto spojením chceme dál podporovat modernizaci ekonomiky, rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti v zemi,“ citovali jsme tehdy generálního ředitele Vodafone Czech Republic Dvořáka.

 

„Jsem přesvědčený, že spojení Vodafonu a UPC představuje velký krok směrem ke gigabitové společnosti, budou z něj profitovat zákazníci napříč Českou republikou,“ komentoval zase změnu, kterou se značka UPC změnila na Vodafone, někdejší generální ředitel UPC Česká republika Martin Miller.

 

V době, kdy značka UPC ještě existovala – v září 2019, přišel Vodafone s první společnou nabídkou týkající se mobilních, pevných a televizních služeb. „K mobilnímu tarifu Vodafone Neomezený, startujícímu na 599 korunách měsíčně, se tak přidávají rychlé pevné sítě s tarify o rychlosti až 500 Mbit/s a více než 30 televizními programy, nyní na půl roku v akční nabídce za 399 korun měsíčně,“ informoval 2. září 2019 web vodafone.cz.

Autor: Petr Komárek, Redakce NejPřipojení.cz 19.4.2021

64 programů nově za 139 Kč

Hudební, zpravodajské nebo třeba dokumentární kanály, které jsou v naší NejPřipojení TV, jsou nyní nově k mání za pouhých 139 Kč. V rámci této výhodné nabídky získají naši zákaznici 64 programů, které budou moci využívat na jednom zařízení.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.12.2020

Pozor na Vánoční dárky operátorů!

Vánoce jsou za dveřmi a operátoři se už nějakou dobu předhání v tom, který z nich připravil pro klienty lepší nabídku. Můžeme tedy poměrně jednoduše zjistit, kdo svým klientům skutečně nachystal nějaké výhody a kdo se snaží zákazníka pouze nalákat a udržet pomocí splátek.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 30.11.2020

Čtvrtý operátor nebude

Ze zveřejněných výsledků je jasné, že pásmo 700 MHz, které by nový celoplošný operátor potřeboval k vybudování sítě, si mezi sebou nakonec vydražila silná trojka T-Mobile, O2 a Vodafone.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.11.2020

Elon Musk rozjíždí satelitní internet​

Satelitní internet Starlink, jehož autorem je podnikatel a vynálezce Elon Musk, už má své první uživatele.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.11.2020

Konspirační teorie kolem 5G rozjíždí obchod se strachem

Poplašné zprávy o tom, že 5G sítě mohou být škodlivé lidskému zdraví, se s nástupem superrychlého internetu objevují na sociálních sítích a ve virtuálních médích v poměrně pravidelných intervalech. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 12.10.2020

solus

Jak získat internet, když jsem v SOLUSU?

Získat „status“ dlužníka či neplatiče není v dnešní době nijak složitá věc. Člověk se dostane do rejstříku SOLUS celkem snadno. V mnoha případech si tak znepříjemní život kvůli banální částce nebo opomenutí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 1.6.2020

zoek2020

Novela zákona o elektronických komunikacích

Je potřeba zdůraznit, že se nejedná pouze o změny v oblasti mobilních volání, ale také v oblasti poskytování služeb internetu. 


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.3.2020

1.4.2020 zaniká značka UPC

1.4. zaniká značka UPC

Symbol kabelového internetu a televize, společnost UPC, začátkem dubna oficiálně končí na českém trhu. Už 1. srpna loňského roku odstartovalo slučování UPC a Vodafonu a za čtrnáct dní bude jejich fůze oficiálně dokončená.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.3.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020