Pozor na Vánoční dárky operátorů!

Vánoce jsou za dveřmi a operátoři se už nějakou dobu předhání v tom, který z nich připravil pro klienty lepší nabídku. Můžeme tedy poměrně jednoduše zjistit, kdo svým klientům skutečně nachystal nějaké výhody a kdo se snaží zákazníka pouze nalákat a udržet pomocí splátek. Pokud si totiž člověk nedá pozor, může společně s „dárkem“ získat také nechtěný závazek na více než rok.

Už na začátku tohoto svátečního honu na klienty je třeba si uvědomit, že operátoři vesměs zcela zdarma nic dávat nechtějí. Za všechno si nakonec musíme zaplatit, jen jsou naše splátky šikovně zakamuflované v různých slevových balíčcích. V některých případech jde jen o rozložení splátek a klient se zvýhodněné ceny ani nedočká.

 

Do své vánoční kampaně se jako první opřel T-Mobile, který ji vyhlásil ještě v říjnu. Operátor O2 přišel s nabídkou hned na začátku listopadu a o několik dní později spatřila světlo světa i vánoční akce společnosti Vodafone.

 

Hlavním trhákem letošní nadílky jsou již tradičně chytré telefony, neomezená mobilní data, internet domů zdarma nebo například speciální videotéka. Aby však zákazník na výhodně prezentovanou nabídku dosáhnul, musí splnit několik podmínek, které mu síťoví operátoři předkládají.

K tarifu na dva roky mobil za korunu

T-Mobile letos vsadil především na smartphony a jiná chytrá zařízení. Ve vánoční nadílce si pořídíte telefon i s tarifem a operátor vás obdaruje druhým zařízením za jednu korunu. Za symbolickou částku tak může zákazník získat telefon Xiaomi Redmi 9AT 32 GB nebo bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S, jejichž pořizovací cena je necelé dva tisíce korun. Ostatní dvě varianty tarifů s vánočními dárky jsou v současné době vyprodané. Nicméně klienti, kteří si je vybrali, získali za korunu buď chytré fitness hodinky Amazfit GTS nebo druhý telefon Xiaomi Redmi 9 64 GB. Jak jsme již zmínili výše, podmínkou pro to, aby si zákazník dárek zasloužil, je prodloužení nebo uzavření nové smlouvy, kterou si vás T-Mobile zaváže na dalších 24 měsíců. Jestli za to sluchátka či fitness hodinky stojí, je na zvážení každého klienta. Kromě mobilů a jiných chytrých zařízení naděluje operátor k závazku také data. Při koupi jakéhokoliv nového telefonu se smlouvou dostane každý zákazník ještě 24 GB na dva roky zdarma.

O2 obdaruje klienty „lidovou“ měsíční splátkou

Operátor O2 je v rámci vánočních akcí ještě trochu rafinovanější než T-Mobile. Pod heslem „Letos jsou dárky na nás!“ se v podstatě snaží zákazníky přesvědčit o tom, že je obdaroval splátkovým kalendářem. K němu si navíc mohou ještě připočítat závazek na dalších 36 měsíců. “I v dnešní době, kdy má spousta lidí hlouběji do kapsy, chceme našim zákazníkům dát tu možnost darovat svým blízkým k Vánocům oblíbenou elektroniku od značek Samsung, Xiaomi, Apple a Acer, uvedl ve vyjádření Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. „Telefony, notebooky i tablety budou letos na nás! Našim zákazníkům je jednoduše rozpočítáme do měsíčních plateb s 0 % navýšením s nízkou počáteční platbou,”  doplnil k vánoční akci Václav Dostál.

 

Abychom zmínili všechny informace o nadílce O2, je třeba doplnit, že v rámci vánoční akce přidal ještě dopravu zdarma a pokud si zákazník pořídí telefon či notebook z dané nabídky, dostane k nákupu voucher na příslušenství v hodnotě 500 korun. „Zvýhodněná vánoční nabídka není podmíněna aktivací nové služby. Stačí být stávajícím zákazníkem, který využívá některý z mobilních tarifů od O2,“ dodal k projektu operátor.

Vodafone rozdává data na měsíc

V lehce štědřejším duchu se nese vánoční kampaň u operátora Vodafone. Svým zákazníkům slibuje data, slevy na telefony či notebooky nebo vánoční videotéku.

 

Už od 12. listopadu umožnila společnost aktivaci neomezených mobilních dat na měsíc zdarma. Akci nabízí pro majitele tarifů i předplacených karet s aktivním měsíčním datovým balíčkem. Využít se dá až do konce ledna příštího roku. „Zkrátka nepřijdou ani zákazníci tarifu Vodafone Neomezený, kteří už neomezená data využívají v rámci svého tarifu. V období 12. listopadu až 31. ledna nebude rychlost připojení zastropovaná na 10 Mb/s, ale každý si bude moci automaticky užít maximální rychlost, kterou technické parametry sítě umožní,“ nabízí v rámci vánoční akce Vodafone.

 

Žádné skryté poplatky nebo závazky nezahrnuje ani služba vánoční videotéka, v rámci které mohou všichni zákazníci sledovat zhruba padesátku filmů a pohádek s vánoční tématikou. Skutečné vánoční klasiky už by navíc měli klienti Vodafonu  sledovat i ve špičkové kvalitě obrazu – rozlišení 4K. Videotéková sekce by se měla zobrazovat automaticky a je zdarma i pro zákazníky UPC TV. Na měsíc zdarma poskytuje operátor také kanály televize HBO.

 

Stejně jako T-Mobile nabízí i Vodafone slevy na telefony od Apple a Samsung nebo zvýhodněné nabídky na notebooky od značek Lenovo a Acer nebo televize Sony a herní konzole PlayStation 4. Pokud se rozhodnete, že využijete této akce, musíte však opět počítat s tím, že si vás operátor takříkajíc zaháčkuje závazkem. Vyberete-li si například chytrý telefon Huawei Nova 5T za zvýhodněnou cenu tři tisíce korun, dostanete v balíčku také tarif na příštích 24 měsíců. Každý zákazník by pak měl zvážit, zda je pro něj tato varianta vůbec výhodná. Jako bonus pak Vodafone přidává ještě tříměsíční záruku na displej. Dojde-li k jeho prasknutí či jinému poškození, slibuje bezplatnou opravu. Při nákupu dotované televize, notebooku či PlayStation chce operátor po klientovi obdobný závazek, jako u mobilního telefonu.

 

V rámci vánočního reklamního šílenství se mezi nabídkami většiny tuzemských operátorů dají zcela jistě najít i výhodné akce. Jen si je třeba uvědomit, že některé „slevy“ se v podstatě mohou spíše prodražit a všechno, co má cedulku „dárek“ pro nás nemusí být zdarma.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 30.11.2020

Český telekomunikační úřad konečně zahájil aukci 5G kmitočtů!

Po třech neúspěšných pokusech je to konečně tady. Český telekomunikační úřad v pátek odstartoval výběrové řízení, z něhož by měl vyjít čtvrtý silný operátor. Dlouho očekávaná aukce 5G kmitočtů představila své finální podmínky.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 10.8.2020

Vše, co jste chtěli vědět o 5G

Skutečně potřebujeme v České republice 5G sítě? Co přinesou běžným uživatelům a mohou být nějakým způsobem škodlivé pro naše zdraví? Tyto a řadu dalších otázek se pokusili zodpovědět odborníci na konferenci na téma 5G sítě, která proběhla před několika dny.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.7.2020

aktualizace zákona

Na jeden set-top box všechny poskytovatele?

Aktualizace zákona o elektronických komunikacích je za dveřmi a spolu s ní čeká český telekomunikační svět několik zajímavých změn. Do budoucna by to mohlo znamenat například to, že vám operátor už nebude moci dodat set-top box, který bude fungovat jen s jeho službou.
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 22.6.2020

NejPripojeni TV

Nová aplikace NejPřipojení TV

Naši novou aplikaci s názvem NejPřipojení TV si budete moci pořídit už od 1. července a využívat ji na třech zařízeních. Za službu zaplatíte 199 Kč. Zákazníci xDSL služeb získají zvýhodněnou cenu 149 Kč.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 15.6.2020

solus

Jak získat internet, když jsem v SOLUSU?

Získat „status“ dlužníka či neplatiče není v dnešní době nijak složitá věc. Člověk se dostane do rejstříku SOLUS celkem snadno. V mnoha případech si tak znepříjemní život kvůli banální částce nebo opomenutí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 1.6.2020

zoek2020

Novela zákona o elektronických komunikacích

Je potřeba zdůraznit, že se nejedná pouze o změny v oblasti mobilních volání, ale také v oblasti poskytování služeb internetu. 


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.3.2020

1.4.2020 zaniká značka UPC

1.4. zaniká značka UPC

Symbol kabelového internetu a televize, společnost UPC, začátkem dubna oficiálně končí na českém trhu. Už 1. srpna loňského roku odstartovalo slučování UPC a Vodafonu a za čtrnáct dní bude jejich fůze oficiálně dokončená.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.3.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

1 Gb/s do sedmi let!

Existence Gbit sítí - CETIN

Gigabit optikou až do domu pro milion domácností?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.10.2019

Akvizice UPC

Akvizice UPC Česká republika

Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019

Akvizice Lemo internet

Akvizice Lemo Internet a.s.

Novým akcionářem Lemo internet a.s. se stal T-Mobile Czech Republic a.sAutor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2019