Běžná rychlost internetu

Jaká je běžná rychlost internetu?

Běžná rychlost internetového připojení v domácnostech se dle statistik z roku 2023 pohybuje v rozmezí 50 – 150 Mbit/s. Hned druhé místo zaujímají rychlosti 250 Mbit/s a vyšší. V praxi stačí většině běžných domácností rychlost 50-80 Mbit/s. Vaši aktuální rychlost si můžete změřit například zde.

Jakou rychlost internetu běžně potřebujeme?

Různé činnosti na internetu potřebují také různou rychlost internetového připojení. Pro prohlížení stránek, e-mailů a sociální sítě postačí rychlost větší než 256 Kbit/s (0,256 Mbit/s). Hovory přes internet běžně využívají rychlost vyšší než 600 Kbit/s (0,6 Mbit/s). Hraní on-line her moc “nežere”, minimálně postačí 1 Mbit/s. Online videa, streamovací služby a IPTV (např. NetflixHBO Max, Amazon Prime) potřebují rychlost internetu pro nízkou kvalitu minimálně 3 Mbit/s. Pro pohodlné sledování bez dlouhého načítání a HD kvalitu doporučujeme rychlost minimálně 15 Mbit/s. Stahování souborů si bez problému vezme všechnu dostupnou rychlost, záleží odkud stahujete a jak jste k internetu připojeni.

Aktualizace 23.1.2024

Nadupaný mobilní telefon

Málokdo si dokáže v dnešní době představit život bez mobilního telefonu a následně i internetu. Být online totiž otevírá možnosti do světa a informovanosti.Sponzorovaný článek 10.10.2022

levne notebooky

Levné notebooky s velkým potenciálem

Už dávno neplatí, že levný notebook automaticky znamená nekvalitní šunt. Levný notebook může být kvalitní stroj, na který se můžete spolehnout ve dne v noci, a navíc si poradí s větší zátěží bez jediného zaváhání. Že takový neexistuje? Repasované notebooky jsou zárukou kvality, spolehlivosti, odolnosti a nízké ceny.

Sponzorovaný článek 12.9.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

Jak a podle čeho vybrat Wi-Fi router

Chcete mít doma nebo na pracovišti kvalitní internetové pokrytí? Takové, které bezdrátově připojí jakékoli zařízení, které běžně využíváte (PC, notebook, tablet, mobilní telefon) bez omezení? Pak se jistě budete shánět po vhodném Wi-Fi routeru.


Sponzorovaný článek 4.1.2022

tv bez reklam

Jak sledovat TV bez reklam?

Pokud nejste tvrdým zastáncem starého DVB-T(2) nebo satelitního příjmu, ale fandíte spíše IPTV (televize přes internet), rádi si otravné reklamy přetočíte. Sledovat TV bez reklam je přeci příjemné. V článku si nastíníme pár novinek a cenných informací, které v posledních měsících hýbou trhem.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.10.2022

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020