Současná instalace internetů

V dnešní době Coronavirové se instalace téměř u žádného poskytovatele neprovádí.

A to nemluvíme jen o lokalitách, kde jsou kvůli Coronaviru v karanténě. Podle našich informací instaluje z našich partnerů pouze pár společností, mezi něž patří Nej.cz (dříve Riomedia), a to v případech, kdy si instalace nevyžádá čas pro zapojení nad 30 minut, což technici vyhodnotí před plánováním termínu. Instalují i někteří další naši partneři. Na naší infolince 588 880 508, která je Vám v pracovní dny normálně k dispozici se můžete dotázat.

Pokud jde o naše vlastní služby – internet po pevné lince – zatím se zapojuje, technici mají plné ruce práce. V důsledku nepřipojování jinými společnostmi se technologie VDSL připojuje na plné obrátky.

Technik před příjezdem k plánovanému klientovi zavolá a dotazuje se, zda není zákazník v karanténě. Protože zatajení takovéto skutečnosti se dá považovat za vědomé ohrožení a tedy i možné šíření nákazy, klienti si nedovolí toto zatajit. Jednalo by se o trestný čin.

Nakolik je pro nás internet důležitý je myslím zbytečné hovořit. Dnes už prakticky nenarazíme na klienta, který by říkal, že internet na nic nepotřebuje. To se stávalo dříve, zhruba tak před deseti lety. To jsme s kolegy ještě obcházeli jednotlivé byty a klepali na dveře. Na tu dobu vzpomínáme s respektem.

Obcházet dnes po bytech, klepat na dveře a mít na sobě roušku, no, to je něco, co ani v nejdivočejší fantazii nikdo z nás nedává. 😀
S rouškou, ochrannými brýlemi a složkou pro zapisování klientů, připadali bychom si jako pracovníci z filmu epidemie. Chybí už jen modré pláštěnky, baterka a vysílačka. Nedovedu si představit, jak vypadá taková zoubková víla, když nad ránem dítěti vkládá minci pod polštář. Jestli má roušku a jestli je rouška kouzelná nevím. Jistě se za čas roušky stanou módní záležitostí. Já si třeba pořídím roušku od Hugo Bosse, bude celá černá a na vnitřní straně bude mít všité logo. Šít bude Hugo pochopitelně v Číně. Hned vedle dílny Gant. Jejich roušky ale budou mít logo viditelné. Jistě se seženou i roušky vánoční. Budou mít červenou barvu a budou na nich sněhové vločky. To bude záležet na tom, jak dlouho ještě. Doufám, že Vánoční roušky nebudou existovat. Nedodá-li je vláda…😊

Vraťme se ale k instalacím. Nevíme, jak dlouho ještě budou technici instalovat. Nechci predikovat, že za pár dnů i toto skončí. Třeba ne. A třeba ano. To nikdo z nás neví.

Přestěhovali jste se a budete řešit internet? Řešte to. Hned! Zůstali jste doma na home office a máte problémy s připojením? Zavolejte nám nebo napište. Bude-li to jen trochu možné (to záleží na místě s požadovaným připojením), objednáme spolu technika hned.

Je typické, že lidé z Česka řeší věci na poslední chvíli. Jsme zvyklí, že se to vždy na poslední chvíli nějak udělá. Znám to sám. Večer chodím spát a ráno vstávám. Večer se mi už nechce a ráno to chci nechat na večer. Úžasné. Hned řeším pouze neodkladné záležitosti jako je toaleta, jídlo a Facebook. Prostě věci, bez kterých se neobejdeme.
Našemu psovi dám konzervu až když se mu nevydržím dál dívat do očí. Musím vstát ze sedačky a dojít do ledničky.
Nedůležité jako je práce nebo jiná práce nechávám být a snažím se na ně zapomenout. Internet nám pomáhá neztrácet přehled, můžeme díky němu cestovat a pokud funguje, je to docela pohoda. Můžeme si zavolat s rodinou, vidět se navzájem a sledovat, jak se lidé, kterým voláme snaží vsugerovat nám, jak jsou v pohodě, nic je netrápí a jak je to paráda být stále doma.
Bohužel ale pokud se neomezíme pouze na zavolání a volající nás bude vidět, nemůžeme být celý den v županu, musíme se holit a tvářit se příjemně. Tedy my muži. Ženy pochopitelně v koupelně stejně stráví víc času než my muži, i když se neholí-na tváři 😊.

A jsme zase u toho. Nekvalitní internet nevykouzlí kvalitní videohovor. Zoubková víla neexistuje.
zoubková víla
...nebo ano?

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.3.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

1 Gb/s do sedmi let!

Existence Gbit sítí - CETIN

Gigabit optikou až do domu pro milion domácností?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.10.2019

Akvizice UPC

Akvizice UPC Česká republika

Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019

5G

Internet 5G

Pravda nebo klamání spotřebitele internetového připojení?Autor: Šimon Čecháček C-NET.solutions 16.6.2019

Akvizice Lemo internet

Akvizice Lemo Internet a.s.

Novým akcionářem Lemo internet a.s. se stal T-Mobile Czech Republic a.sAutor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2019