Test rychlosti internetu

Výsledky spokojenosti v roce 2019

44% občanů není spokojeno se svým internetem!

Jste spokojeni se svým internetovým připojením? Je stabilní, rychlé a zákaznické služby poskytovatele jsou kvalitní? Patříte do šťastné poloviny občanů naší země!

Před necelým měsícem společnost GrantThornton uveřejnila výsledky velkého výzkumu v oblasti připojení k internetu. Výzkum probíhal pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu a jeho výsledky odkrývají zajímavá fakta.

Pouze 56% občanů připojených k internetu je se stávajícím stavem služby spokojený. Kde se nespokojenost bere a co je jejím důvodem? Pojďme se na to podívat!

Věčně nespokojená mládež

Všichni asi víme, že mladí jsou online skoro stále a jejich nároky jsou značně vyšší než u generací starších. Z toho se také dá lehce vyvodit, že spokojenost u studentů bude nižší, než u věkové skupiny pracujících či dokonce málo náročných důchodců. Mladých je nespokojená nadpoloviční většina 54%. Pracujících pak jen 45% a nejméně náročná klientela pokročilého věku je pak spokojena z 64%.

Zdroj: Grant Thornton Advisory s.r.o., Grant Thornton Valuations, a.s.

Podobně logické se zdají být výsledky spokojenost v porovnání s velikostí města, či vesnice. I zde však výsledky dokážou překvapit vysokou nespojeností. Na vesnicích (do 2000 obyvatel) je totiž poměr spokojených nespokojených přesně 50 na 50.  Spojení s poměrem věk/spokojenost nám jen podtrhuje kritický stav konektivity v malých obcích. Věkový průměr je zde totiž vcelku vysoký a tak nespokojenost musí „zvedat“ skutečně velké procento nespokojených mladých a pracujících.

Zdroj: Grant Thornton Advisory s.r.o., Grant Thornton Valuations, a.s.

Co tuto situaci způsobuje?

Lokální poskytovatelé na vesnicích jsou zvyklí na svůj monopol, který jim umožňuje v klidu žít bez nutných investic do zvyšování rychlosti, stability, či zákaznických služeb. Zkrátka a dobře mohou na zákazníky více kašlat, protože stejně nemají kam odejít a zůstat online. Tuto situaci se snaží řešit velcí hráči technologií LTE a xDSL (o jehož rychlém rozšiřování jsme psali v článku Existence Gbit sítí. I jejich postup je však vzhledem ke kritičnosti stavu pomalý a graf tak vypadá tak, jak vypadá. V malých městech je už více občanů spokojených a v případě měst velkých spokojenost atakuje hodnotu 70%.

Na závěr se můžeme jen lehce dotknout rychlostí. Jak jsme si už ukázali, největší hybnou silou v nespokojenosti jsou nejmladší generace. Těm také ani tak nejde o například jednání podpory poskytovatele, ale primárně o rychlost a následně stabilitu. Není tak překvapením, že čím vyšší rychlost je klientům dostupná, tím spokojenější jsou. U předpotopní rychlosti kolem 6Mb/s je tak až 75% zákazníků nespokojených. Pokud k této skupině patříte i Vy, tak nás kontaktujte a zkusíme Vás připojit po technologii LTE, která je dnes velice oblíbená.
Na druhé straně spektra jsou pak šťastlivci se 100 a více Mbity, kde je nespokojených jen 23,2%. To Však bude způsobeno spíše nestabilitou a chováním poskytovatele než samotnou rychlostí.

Jste i Vy nespokojení s Vaší rychlostí, nebo jednáním providera? Provedli jste Test rychlosti internetu? Vyplňte formulář nebo nám zavolejte a my uděláme vše proto, aby Váš internet byl rychlý, stabilní a slušný. Formulář a kontakt naleznete na https://nejpripojeni.cz

Zdroj: Grant Thornton Advisory s.r.o., Grant Thornton Valuations, a.s.

A jak je na tom Vaše rychlost připojení?

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.11.2019

Kontakujte nás!
Zanechte nám číslo a my se ozveme...

  Neomezené tarify tedy nejsou vždy úplně neomezené. Navíc jejich ceny jsou zatím vystřelené do vesmíru!

   

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.10.2019

  Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019
  Pravda nebo klamání spotřebitele internetového připojení?

  Autor: Šimon Čecháček C-NET.solutions 16.6.2019
  Novým akcionářem Lemo internet a.s. se stal T-Mobile Czech Republic a.s

  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2019
  Podstránka věnovaná produktům místních poskytovatelů internetu a digitální televize v Olomouci a okolí.


  Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.4.2019

  Pobočka v Olomouci

  Dolní náměstí 55/33
  Každý všední den 9:00-19:00
  +420 588 880 508
  [email protected]

  Odpovědná osoba

  Lukáš Pecina
  +420 722 964 094
  [email protected]

  Správa sítě

  Jan Vorel
  +420 739 727 181
  [email protected]

  © 2016-2019 NejPřipojení.cz s.r.o.

  Se sídlem Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno

  Zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 98727 dne 7. března 2017

  IČ:05884659

  DIČ: CZ05884659