Jak vydělávat na internetu

Chcete být také internetovým nomádem a ptáte se, jak vydělávat na internetu? V online prostoru existuje řada cest, jak se živit online. Některé vyžadují kapitál, jiné zase spoustu času a patřičné trpělivosti. Trpělivost však přináší růže. V tomto článku si přiblížíme nejčastější možnosti a rád se s vámi podělím o mé zkušenosti.

Obsah článku:

1. Vytvořte si webové stránky

Tvorba, správa a monetizace webových stránek mě vždy hrozně bavila. Je to však běh na dlouhou trať. Pokud nemáte kapitál na okamžité spuštění placených kampaní a spoléháte jen na SEO, první rok tvrdé práce vás webová stránka stejně neuživí. Jakmile ji však věnujete dostatek péče, není problém se na nějaké téma dostat na špičku.

 

TIP: pokud nejste ajťák a nepřipravujete miliardový business, doporučuji web vyrobit na WordPressu a hostovat ho třeba na Wedosu.

Monetizace (zpeněžnění)

AdSense – mnou velmi oblíbená varianta (vše plně automatické za minumum času). Jednoduše nahrajete do webu kód (u WP pluginem) a získáváte v průměru 200 Kč za 1000 zobrazení. Cena se velmi liší napříč tématy. Dále nezapomínejte, že online reklama se pro inzerenty neustále zdražuje, tedy se zvedají i zisky z umístění reklamy pro majitele webu.

 

 • Výhodou je velká automatizace a tatřka nulová práce se správou
 • Nevýhodou mohou být menší zisky, než z jiných kanálů
Jak vydělávat na internetu - AdSense

Affiliate – mým vzorem v affiliate rybníčku je Jaroslav Janíček, který se díky jeho affil projektech (5nej.cz, SvětFitnes.cz, Děkovačka.cz) stal špičkou české affiliate scény. Nyní také hlavou AffilBoxu. V ČR bych osobně vybíral mezi AffilBoxem a eHUBem.

 

 • Výhodou mohou být vyšší výdělky a navázání spolupráce se zajímavými lidmi.
 • Nevýhodou je velká nutnost pravidelných aktualizací propagovaných kampaní (velmi často firmy po několika letech svoji účast v affil síti ukončí, protože se jim například vymění vedení, které tomuto prodejnímu kanálu nerozumí)
Jak vydělávat na internetu - Partnerbox

Prodej vlastních produktů/služeb – by vždy mělo být nejvýnosnějším typem monetizace vašeho podniku. Proč dostávat jednorázovou provizi, když můžete mít přímo celý (pravidelný) zisk z přivedeného zákazníka.  Je to samozřejmě otázka kapacity. Pokud nemáte technické znalosti a možnosti, věnujte se obchodu.

 

TIP: krásnou ukázkou je předplatné NejPřipojení TV 🙂

 

 • Výhodou poměr cena/výkon je asi nejvyšší výdělek a skutečné budování brandu
 • Nevýhodou je fakt, že tato možnost už není pro “vlky samotáře”

PR články – vám u vašeho webu zajistí okamžitý příjem za trochu času. Pokud má vaše doména DR 10 a více, zaregistrujte se na portálech WhitePress, PR Yard, Placla a dalších…

 

 • Výhodou je časová nenáročnost a další obsah na váš web
 • Nevýhodou může být z počátku nízká cena za publikaci. 

2. Investujte do akcií a kryptoměn

Pokud máte nějaký kapitál (případně možnost si každý měsíc určitou částku odložit), určitě se podívejte také na akcie, indexy, komodity, kryptoměny a další. Rozhodněte, zda chcete obchodovat nebo investovat. Obchodovat můžete na denní bázi, investovat na roky.

 

TIP: osobně již několik let využívám a doporučuji eToro. Nakupovat zde můžete akcie, krypto, indexy, komodity, měny, ETF a také automaticky kopírovat úspěšné investory.

 • Výhodou je možnost neuvěřitelných zisků
 • Nevýhodou je možnost o vše přijít
Sponzorovaný tip: Alternativou může být investice do nemovitostí od 1000 Kč skrze službu Rentier

3. Natáčejte videa na YouTube

Natáčením videí na YouTube se živí mnoho lidí. Vytvářejte třeba návody, recenze, věnujte se odborně vybranému tématu. Jakákoliv přidaná hodnota, kterou vyrobíte a umístíte v podobě videa na YouTube vám časem přinese zajímavý pasivní příjem. Google vyplácí kolem 60% příjmů z reklamy, takže za 1000 shlédnutí můžete mít kolem 20 USD.

4. Tvořte online kurzy

Jste v něčem opravdu skvělí? Naučte to ostatní a inkasujte peníze za váš čas. Pro online prodej digitálního obsahu nepotřebujete velký kapitál. Pokud nechcete vytvářet webové stránky, za pár stovek si můžete objednat již připravený eShop např. od Shoptetu.

 

TIP: svůj premiový obsah můžete v rámci členství prodávat svému publiku na HeroHero a Patreon.

5. Pište články do online magazínů

Na portálech WhitePress, PR Yard, Placla a mnoho dalších můžete kromě nákupu a prodeji PR článků také články pro ostatní firmy psát. Cena se liší dle délky a očekávání zadavatele.

 

TIP: naučte se při práci používat chat GPT. Přečtěte si můj velmi úspěšný článek Co je to chat GPT?

 

 • Výhodou je časová flexibilita a tematická rozmanitost
 • Nevýhodou může být nízká odměna

Závěr

Závěrem chci říct, že možností je samozřejmě víc. Postupně se budu snažit tento článek aktualizovat a přidávat další body. Buďte ve svém online podnikání trpělivý. Když jsem zakládal firmu, nějakou dobu jsem spával na kanceláři a veškeré finance investoval zpět do firmy. Podnikání není pro každého. Snad už nyní lépe víte, jak vydělávat na internetu 🙂

 

TIP: Novější verzi včetně možnosti provizí za doporučení zákazníka na internet najdete na stránce https://uvtnet.cz/jak-vydelavat-na-internetu-6-tipu-pro-rok-2024

Autor: Lukáš Pecina, Redakce NejPřipojení.cz 8.1.2023

uvt

ÚVTnet spustil affiliate systém

Poskytovatel internetu ÚVTnet tento měsíc spustil pro internetové obchodníky mimořádný affiliate systém, díky kterému si mohou obchodníci přijít na slušné odměny. Program byl spuštěn ve spolupráci s námi z NejPřipojení.cz, takže můžete očekávat obrovský důraz na zákaznickou péči


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.6.2023

affiliate

Affiliate NejPřipojení TV

Vážení a milí zájemci o prodej předplatného naší IPTV,
od srpna 2022 můžete využít naši spolupráci s affiliate systémem společnosti eHub.



Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.9.2022

pr yard

Zpětné odkazy, cesta na přední příčky vyhledávačů

Pro webové stránky je samozřejmě důležitý kvalitní obsah. Ovšem bez patřičné podpory se k němu mnoho uživatelů internetu nedostane. Pro správné fungování webových stránek je tedy nutné použít podpůrné prostředky, jakými jsou zpětné odkazy. Bez nich jakoby web neexistoval.

Sponzorovaný článek 10.8.2022

crypto

3 důvody proč (ne)investovat do kryptoměn + bonusová příloha

Hodnota bitcoinu, nejrozšířenější a nejznámější kryptoměny na světě, překročila poprvé v jeho více než jedenáctileté historii částku padesáti tisíc amerických dolarů. Cena Bitcoinu je rekordní i v přepočtu na českou měnu.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 22.2.2021

digitalni zavislost

Co je to digitální závislost a jaké skrývá nebezpečí?

Rada vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí vydala v červenci historicky první zprávu o digitálních závislostech obyvatel České republiky. Vyplývá z ní, že závislost na počítačích, mobilních telefonech a dalších digitálních technologiích ohrožuje podle kvalifikovaných odhadů téměř půl milionu lidí starších patnácti let.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.7.2022