Kontrola rychlosti internetu

Pro Váš přehled si zde můžete udělat kontrolu rychlosti internetu. Důležité však je kontrolu provádět pouze na zařízení, které máte k routeru připojené kabelem a vše ostatní od routeru odpojit. Pokud se připojíte kabelem, bude kontrola relevantní. Po Wi-Fi jsou totiž vždy ztráty rychlosti a kvality. Pokud si ale za něco platíte, čas od času si dodávanou službu prověřte. 

Níže provedete kontrolu rychlosti stahování, odesílání a odezvy

Níže si uděláte kontrolu rychlosti download, upload a odezvy (ping)

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

web 3.0

Co je web 3.0 a jak může ovlivnit svět internetu?

Revoluce na internetu. Tak je ve spojitosti se světovou sítí označována její verze web 3.0, která by v budoucnu měla nahradit stávající verzi 2.0. Posílit by měla postavení uživatelů, naopak velké společnosti jako Facebook nebo Google by po jejím spuštění měly ztratit kontrolu nad obrovskými toky dat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.2.2022

Jak a podle čeho vybrat Wi-Fi router

Chcete mít doma nebo na pracovišti kvalitní internetové pokrytí? Takové, které bezdrátově připojí jakékoli zařízení, které běžně využíváte (PC, notebook, tablet, mobilní telefon) bez omezení? Pak se jistě budete shánět po vhodném Wi-Fi routeru.


Sponzorovaný článek 4.1.2022

zdrazeni internetu

Jak se zachovat, když Vám zdraží internet?

Téměř vše zdraží. Jak reagovat? Zdražování je nejvyšší za poslední rok. To nejsou několik let staré titulky z elektronických médií. Pocházejí ze srpna letošního roku. Přečtěte si náš článek až do konce.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.9.2021

Jakým způsobem webové stránky uchovávají vaše hesla v bezpečí?

Každý den se dočítáme o tom, že nějaká webová stránka nebo webová služba byla "hacknuta" a že byla ukradena data o jejích uživatelích. Otázka zní - jak webové stránky ukládají vaše hesla a jsou skutečně v bezpečí?

13.8.2021

Jak si zdarma zrychlit připojení k internetu?

Jak si zdarma zrychlit připojení k internetu?

Ne! Neděláme si legraci! Opravdu je možné dosáhnout vylepšení i vašeho připojení, a to opravdu zdarma! Dnes se totiž společné podíváme hned na několik triků, jak dostat z Vašeho připojení co nejvíce.  


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.1.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020