Jak udělat printscreen obrazovky

Jak udělat snímek obrazovky, neboli printscreen?

Printscreen obrazovky pořídí snímek aktuálně zobrazeného obsahu na vašem monitoru nebo displeji. Tato funkce přijde vhod, když si potřebujete uložit nějakou informaci, která by jinak zachvilku zmizela nebo k odeslání obrázku další osobě. Printscreen lze udělat mnoha způsoby na většině zařízeních. My vám ukážeme pár nejběžnějších případů.

Jak udělat printscreen obrazovky ve Windows

Ve Windowsech uděláte snímek obrazovky kombinací kláves Win+Print Screen(PRTSCN). Obrázek se uloží do složky Snímky obrazovky v Obrázcích. Složku Obrázky naleznete v Rychlém přístupu v Tomto počítači. Cesta je nejčastěji: C:\Users\uzivatel\Pictures .

 

Můžete také zmáčknout pouze klávesu PrintScreen, ale obrázek pak musíte vložit klávesovou zkratkou Ctrl+V například do programu Malování.

 

Další možností je funkce Vystřižení obrazovky v Centru akcí, které naleznete v pravém dolním rohu. Takto si můžete udělat snímek pouze požadované oblasti obrazovky. Snímek pak musíte vložit zkratkou Ctrl+V do grafického programu.

Jak udělat printscreen obrazovky na Macu

Snímek celé obrazovky pořídíte klávesovou zkratkou Shift+Command+3. Zkratkou Shift+Command+4 vyvoláte zaměřovací kříž, kterým zvolíte pouze požadovanou oblast obrazovky. Jedno konkrétní okno zaznamenáte zkratkou Shift+Command+4+Space Bar. Vytvořené snímky se ve výchozím nastavení ukládají rovnou na plochu.

Jak udělat printscreen obrazovky na Androidu

Většina telefonů s operačním systémem Android udělá snímek obrazovky zmáčknutím zamykání obrazovky+snížení hlasitosti. V pokročilém nastavení lze nastavit pořízení snímku na určité gesto, například přejetím dlaně po displeji. Snímky se ukládají do paměti telefonu.

Jak udělat printscreen obrazovky na iPhonu

IPhone i iPad uloží snímek do paměti zařízení stisknutím tlačítek plocha+boční tlačítko. Zařízení, které už nemají tlačítko na přední straně mají kombinaci zvýšení hlasitosti+boční tlačítko.

Nadupaný mobilní telefon

Málokdo si dokáže v dnešní době představit život bez mobilního telefonu a následně i internetu. Být online totiž otevírá možnosti do světa a informovanosti.



Sponzorovaný článek 10.10.2022

levne notebooky

Levné notebooky s velkým potenciálem

Už dávno neplatí, že levný notebook automaticky znamená nekvalitní šunt. Levný notebook může být kvalitní stroj, na který se můžete spolehnout ve dne v noci, a navíc si poradí s větší zátěží bez jediného zaváhání. Že takový neexistuje? Repasované notebooky jsou zárukou kvality, spolehlivosti, odolnosti a nízké ceny.

Sponzorovaný článek 12.9.2022

iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

Jak a podle čeho vybrat Wi-Fi router

Chcete mít doma nebo na pracovišti kvalitní internetové pokrytí? Takové, které bezdrátově připojí jakékoli zařízení, které běžně využíváte (PC, notebook, tablet, mobilní telefon) bez omezení? Pak se jistě budete shánět po vhodném Wi-Fi routeru.


Sponzorovaný článek 4.1.2022