NejPřipojení.cz

Jak změnit Wi-Fi kanál

Je dobré vědět, jak si změnit kanál Wi-Fi na svém modemu/routeru. Problémy s internetovým připojení přes Wi-Fi může způsobovat právě špatně nastavený vysílací kanál Wi-Fi. Wi-Fi routery a modemy v základním nastavení mění kanály automaticky podle okolního zarušení a někdy to nemusí být správně. Některé zařízení dokonce mohou mít problém se připojit na některé z vyšších kanálů. V následujícím návodu Vám předvedeme, jak si kanál ručně změnit u několika Wi-Fi routerů a modemů, které jsme měli zrovna po ruce.

 • Na začátku je dobré začít tím, že si zjistíme, na jaký kanál chceme Wi-Fi přenastavit. K tomu nám poslouží příkazový řádek ve Windows, program pro skenování Wi-Fi (např. inSSIDer, Free NetSpot, …) nebo aplikace v telefonu (např. WiFi Analyzer). Příkazový řádek je nejjednodušší a nepotřebujete instalovat do počítače žádný další program třetí strany. Do vyhledávací pole na liště napište cmd a zvolte aplikaci Příkazový řádek.

Vyhledání cmd

 • Do zobrazené příkazové řádky napište příkaz netsh wlan show networks mode=bssid a potvrďte Enter. Příkaz zobrazí všechny dostupné sítě jejich vysílací kanál (Channel) a další informace.

Zobrazení dostupných sítí

 • Na mobilním zařízení můžete vyhledat kanály například v již zmíněné aplikaci WiFi Analyzer stažené z Google Play. Podobných aplikací je nespočet i v App Store. Po otevření aplikace se Vám zobrazí seznam dostupných sítí a kanálů CH na kterých vysílají.

Dostupné sítě v WiFi Analyzeru

 • Vyberte si kanál, který není v seznamu obsazen vůbec nebo má nejslabší signál a tento kanál si pak nastavte ve svém routeru/modemu.

 

TP-Link TL-WR841N

 • Router si připojte k počítači ethernetovým kabelem anebo se připojte přes Wi-Fi.
 • V internetovém prohlížeči si zadejte IP adresu routeru http://192.168.1.1/ a zobrazí se vám přihlašovací stránka. Pokud jste si v minulosti heslo neměnili, tak v továrním nastavení je jméno i heslo admin.
 • Kanál změníte v kategorii Wireless a zde si v Channel zvolte požadovaný kanál. Změnu potom uložíte tlačítkem Save.

Změna kanálu routeru TP-Link

 

Comtrend VR-3031eu

 • U tohoto modemu je jiná IP adresa http://10.0.0.138/, jinak postup bude stejný.
 • V administraci modemu poté zvolte možnosti Pokročilé nastavení -> Wireless -> Advanced, zde si v Kanál vyberte požadovaný kanál a změnu uložte tlačítkem Uložit/Použít.

Změna kanálu modemu Comtrend

 

ZTE H267A

 • Do nastavení se dostanete pod stejnou IP jako u Comtrendu. Přihlašovací jméno a heslo bývá uvedeno na štítku ze spodní strany modemu.
 • Po přihlášení klikněte v levém dolním rohu na Pokročilé nastavení, vyberte na horní liště Místní síť -> WLAN a rozklikněte WLAN Global konfigurace. Zde si u Channel zvolte požadovaný kanál a změnu uložte Uložit/Použít.

Změna kanálu modemu ZTE

 • Doporučujeme nenastavovat kanál 12 a 13. Některé zařízení se na tyto kanály nemohou připojit.
 • Doufáme, že vám náš návod pomůže s nastavením kanálů a vylepšením vaší domácí Wi-Fi sítě.

Byl pro vás tento návod užitečný? Podpořte nás a staňte se naším fanouškem na Facebooku! 🙂

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020

64 programů nově za 139 Kč

Hudební, zpravodajské nebo třeba dokumentární kanály, které jsou v naší NejPřipojení TV, jsou nyní nově k mání za pouhých 139 Kč. V rámci této výhodné nabídky získají naši zákaznici 64 programů, které budou moci využívat na jednom zařízení.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.12.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020