AVONET - recenze

1,0
1,0 z 5 hvězdiček (na základě 3 recenzí)
Vynikající0%
Velmi dobré0%
Průměr0%
Špatný0%
Příšerné100%

AVONET se srdcem ve Zlíně poskytuje nejen služby po xDSL síti po celé ČR, ale také disponují vlastní optickou a bezdrátovou sítí. Kromě připojení k internetu zajišťují také internetovou televizi, volání a hostingové služby. Firma AVONET byla v roce 1996 založena dvěma bratry v Luhačovicích.

IČ: 25322478

Sídlo: Luhačovice, Krátká 219

Jednatelé: Tomáš a Dušan Máčalíkovi

Webové stránky:  https://www.avonet.cz

Jaké jsou Vaše zkušenosti s poskytovatelem internetu AVONET?

Katastrofa

3. 7. 2024

Neustále jim něco vypadává a internet je skvěle stabilní. Stabilně pomalý. Jejich dodávka (když už funguje) je jen tak na basic používání internetu, ale jestli chcete něco stahovat nebo načítat, připravte se na utrpení. Už mnohokrát se mi i stalo, že internet přestal z ničeho nic jen tak fungovat a po zavolání na podporu jsem se dozvěděl, že se nic neděje a že s tím nic nemůžou dělat. Kdyby to bylo na mně, tak už dávno máme jiného dodavatele.

Ne

Václav Tepera

19. 7. 2023

Služeb využívám přes 10 let. Platím 759/měs. Nikdy jsem nic po nich nepožadoval. Odešel mi adaptér od set-top-boxu. Požadují po mně 450 Kč za nový!!! To jako vážně? Takhle si vážíte stálých, loajálních zákazníků?!?!

Václav Tepera

Martin Čechál

21. 6. 2023

Moje máma (důchodkyně) má s Avonetem smlouvu cca 10 let. Vím, že se při výstavbě bytového domu Avonet dohodl s developerem, že na své náklady zbuduje v novostavbě zásuvky, umožňující uživatelům bytů připojení na internet.

Nevím přesně, jak spolupráce začala, protože Avonet tvrdí, že instalovaný wi-fi router není od nich a dále že ani vstupní instalaci neprováděli oni.

Svého připojení máma využívala tak, že několikrát v měsíci skajpovala s částí rodiny žijící v zahraničí. Nic jiného nepotřebovala. Zakoupený wi-fi router spolehlivě sloužil. Zádrhel nastal ve chvíli, kdy jsem se potřeboval svým notebookem napojit na internet. Bohužel máma neznala heslo na svou wifinu a nenašla je v žádných papírech.

Dohodli jsme se, že máma osobně zajde na zákaznické centrum firmy, kde se pokusí zjistit své heslo. Bohužel se vrátila jen s vizitkou, kde byla tel. čísla na zákaznické centrum a tech. podporu, víc jí nepomohli. zavolal jsem tedy na číslo podpory, vysvětlil technikovi situaci. Technik následně nabídl jako dlouholeté zákaznici, že mohu router odpojit a přinést jemu, že nastaví heslo dle našeho přání. Udělal jsem to tak, předal vše technikovi, který router odnesl někam, kam údajně veřejnost nemá přístup. Když mi ho cca po 40 min. vracel, informoval mě, že router se údajně 8 min. nemohl připojit, pak se všěak chytil a držel. Že je tedy vše v pořádku, heslo na wi-fi je nastaveno a mám vše otestovat.

Když jsem se o to pokusil, zjistil jsem, že chybí kabel propojující router se zásuvkou ve zdi. Volal jsem zpět, technik přiznal, že ho omylem nevrátil a já musel podruhé navštívit Avonet, abych si kabel vyzvedl. K testování jsem se dostal později a zjistil jsem, že se vůbec nemohu připojit na internet. Přitom mělo být změněno pouze heslo na wi-fi síť. Volal jsem znovu technika, posléze zákaznickou linku. Nikdo z Avonetu nepřijal za vzniklou situaci ani píď zodpovědnosti. Vlastně to je náš problém, že přístroj byl za hranicí životnosti (dle firmy u wi-fi routerů činí 5 let). Jako řešení celé lapálie bylo nabídnuto zakoupení nového routeru v ceně 1 290 Kč nebo jeho pronájem v ceně 50 Kč měsíčně. S tím, že kdybychom chtěli, aby technik připojení na net zprovoznil, zaplatíme dalších 300 Kč bez DPH za půlhodinu práce technika. Takže jsme v dobré víře firmě Avonet svěřili dosud fungující router, během 40 min. ho “odborník” rozbil, že nefunguje, a firmě zákazník nestojí po 10 letech spolupráce ani za to, aby jako kompenzaci zákazníkovi zaplatila technika, který by vše nastavil v domácnosti zákazníka tak, aby nový router fungoval ke klientově spokojenosti.

Jednání firmy beru skoro jako vydírání (že jsme rozbili funkční připojení, nevadí, stejně byl router starý, tak nám zaplaťte za nový a když to nepojede, ještě nasypte další peníze za technickou podporu). Zatím jsme se nerozhodli, jak dál a jestli vůbec s firmou Avonet. Takže máma zatím může na skajpování zapomenout, internet nejede.

Martin Čechál
iptv v zahranici

Jak sledovat českou televizi v zahraničí

Nacházíte se nyní v zahraničí, ale chcete i nadále sledovat nejen české, ale i ostatní televizní programy, které v česku sledujete? Řešením je naše NejPřipojení TV, kterou můžete včetně zpětného zpětného přehrávání sledovat nejen v rámci celé Evropy, ale i v jiných destinacích.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.6.2022

nej.cz

Proč je Nej.cz snad nejlepším poskytovatelem internetu?

Třetí největší poskytovatel internetu v České republice a náš dlouholetý partner – Nej.cz. Jelikož také dlouhodobě spolupracujeme s jejich největšími konkurenty, můžeme z hrdostí říci, že Nej.cz funguje přesně tak, jak si my v NejPřipojení.cz představujeme.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.5.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

coldcall

Nevyžádaným hovorům je od 1.1.2022 konec

Telefonní čísla, která jsme nikdy předtím neviděli. Když vám volají, nevíte, co máte od telefonátu očekávat. A pokud stisknete tlačítko se zeleným sluchátkem nebo se prstem dotknete obdobné ikony na displeji, často jen za několik sekund zavěsíte.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 18.9.2021

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020