Starnet - recenze

2,1
Hodnocení 2,1 z 5
Vynikající23%
Velmi dobré2%
Průměr3%
Špatný3%
Příšerné69%

Starnet je jeden z největších poskytovatelů bezdrátového připojení (anténa na střechu) napříč celou ČR. Jeho největší silnou stránkou je nízká cena, která však může být vykoupena horší kvalitou služeb. Poskytují převážně připojení domů přes standardní pásmo 2,4GHz a 5GHz, případně “optické” připojení distribuováno pásmem 60GHz.

 

Mezi ostatními poskytovateli internetového připojení si získali pověst “dravce”, který zákazníky získává formou podbízení cen, které nemohou konkurenci pokrýt takřka ani náklady. O jejich strategii se dá tedy pouze spekulovat. Nahlédnout do komunity poskytovatelů a jejich názorů můžete například na tomto ISP fóru.

IČ: 26041561

Sídlo: České Budějovice 6, Žižkova tř. 226/3

Jednatel: Martin Ambrož (60% podílu) a Radek Krejča (40% podílu)

Webové stránky:  https://www.starnet.cz/

Jaké jsou Vaše zkušenosti s poskytovatelem internetu Starnet?

🙃 👀 90%času plně funkční 👍 🌞

Hodnocení 4,0 z 5
9. 2. 2024

už 10.let spokojený uživatel, pár výpadku při sněžení nebo bouřkách to se nechá přežít 💥🍀⚡😮

Radek

Aktualizace

Hodnocení 1,0 z 5
7. 2. 2024

Po novém roce došlo k aktualizaci mazané tv. Nyní zcela nepřehledné, mám oblíbené pořady, které nyní už nejdou seřadit. Proč měníte to, co fungovalo, bylo intuitivní a uživatelé na ovládání byli zvyklí?! Velice vážně uvažuji od odchodu od vaší společnosti.

Vladimír Mařan

Šmejdi

Hodnocení 1,0 z 5
5. 2. 2024

Jedna velká levá!

Aleš Vaněček

Pozor Šmejdi!!!

Hodnocení 1,0 z 5
5. 2. 2024

Nenechte se oklamat operátory!!!

Vaněček

Ukončení služby starnet:opravdový horor

Hodnocení 1,0 z 5
4. 2. 2024

Tak jak to píše Martina.Opravdu je to horor a co se týče autorizačního kodu tak to mě dostali.Paní na telefonu jak kolovrátek.Mele to samé dokola.Jsem rád,že odcházím.Jsem zvědav co mě ještě čeká za bubáka od nich.Při dnešním internetu vše posílat poštou je od nich ubohé.

Marek

Nic horšího neexistuje..

Hodnocení 1,0 z 5
1. 2. 2024

Již od září nevyužíváme jejich služby..na námi již dvě podané výpovědi nereagují a pořád vyhrožují.. požadavky na zaplacení pořád stupňují..od září do prosince jsme platili 300 Kč..v prosinci 600 Kč.. v lednu 700 Kč.. a to pořád nemáme potvrzenou výpověď..lidi buďte opatrní a obloukem se této společnosti vyhněte..

Lubomír

UKONČENÍ SLUŽBY STARNET - NADLIDSKÝ VÝKON

Hodnocení 1,0 z 5
31. 1. 2024

PRO UKONČENÍ SLUŽBY JSEM VYPLNILA FORMULÁŘ SPOLEČNOSTI, KDE SE MIMO JINÉ UVÁDÍ I ČÍSLO OBČANSKÉHO PRŮKAZU (NECHÁPU), IP ADRESA (NA UVEDENÉ ADRESE JIŽ NEBYLDÍM, PROBOHA JAK TO MÁM ZJISTIT) A AUTORIZAČNÍ KÓD (O TOMTO KÓDU SLYŠÍM POPRVÉ A NIKDY JSEM HO NEPOTŘEBOVALA, DO TÉTO KOLONKY JSEM TEDY UVEDLA ČÍSLO ZÁKAZNÍKA) A ODESLALA JSEM JEJ ZE SVÉ DATOVÉ SCHRÁNKY DO JEJICH DATOVÉ SCHÁRNKY. A EJHLE! Výpověď je neplatná z důvodu chybně uvedeného autorizačního kódu!!! Že mi prý byl zaslán v první emailové komunikaci – komunikaci mám uchovanou, ale KÓD NIKDE! A TEN VĚŘTE NEVĚŘTE MI BUDE SDĚLEN NA ZÁKLADĚ PÍSEMNĚ ZASLANÉ ŽÁDOSTI S OVĚŘENÝM PODPISEM!!!! NEMÁM SLOV. Písemnou žádost o sdělení AUTORIZAČNÍHO KÓDU jsem odeslala opět ze své datové schránky do jejich datové schránky s elektronickým podpisem. Čekám co bude dál….

Martina

Šmejdi

Hodnocení 1,0 z 5
30. 1. 2024

Starnetu se vyhněte obloukem. Poskytované připojení (zde konkrétně) je kvalitou slabší průměr, cena tomu ale zhruba odpovídá. Šmejdismus se ale projeví v okamžiku, kdy si chcete polepšit a přejít ke konkurenci. Přečtete si pořádně smlouvu i všeobecné smluvní podmínky. Připravte si autorizační kód, bez něj výpověď nepřijmou ani kdybyste jí doručili třeba datovou schránkou. Většina uživatelů si po letech u Starnetu na kód nevzpomene anebo ho už nezná. Samozřejmě je to podmínka obstrukční, protože na údajnou neplatnost výpovědi Vás zaměstnanci neupozorní.

Jde přece o čas, že? Při telefonním kontaktu zjistíte, že firma Starnet zaměstnává témě výhradně nevychované spratky. Pozor taky na poplatky “aktivační, deaktivační či jiné jednorázové poplatky stanovené Ceníkem”, přestože při uzavírání smlouvy ujišťování, že nic takového Starnet nevyžaduje. Přesto se z Vás budou pokoušet vyrazit cca 900,– Kč za údajný výjezd technika na odpojení. Myslím, že ČTÚ a ČOI jim určitě budou mít co vytknout. Ale samozřejmě nejlepší prevence je s firmami jako Starnet do žádných smluvních vztahů nevstupovat.

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=70523&typ=PLATNY

Honza

Starnet

Hodnocení 5,0 z 5
29. 1. 2024

Velice spokojen se služby. Technická podpora vždy reaguje včas a vyřeší vše.

Karel

Jednání skutečně na úrovni

Hodnocení 5,0 z 5
29. 1. 2024

Jsem už řadu let spokojeným zákazníkem bezdrátového připojení a nemohu si stěžovat. Na infolince slušní a občas vtipkující milí lidé. Všem důrazně doporučuji přečíst smlouvu abyste nebyli potom za blbce 🙂

Štefan Temejčík
Máte námět na sepsání článku s tématem Starnet? Napište nám na [email protected]
uvt

Ochutnejte 2 giga v síti UVT

Dle našich informací bude v síti UVT od 1.4.2023 na optické síti spuštěn nový tarif o rychlosti 2000 Mbps, tedy “dvě giga”. Upřímně, nemusíme mít to nejdražší auto, nejhezčí ženu, nejnovější mobil a nejrychlejší internet, ale pokud to zkrátka chceme, musíme to mít.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.2.2023

orelsoft

Laciný, dvakrát placený, tvrdí Pavel Žižka z Orelsoftu

"Pane Žižko, všimli jsme si zajímavého článku na Hradecké drbně, ve kterém rozebíráte dopady nízkých cen za služby připojení k internetu. Každý, kdo je z oboru, bude určitě vědět, která “hvězdná” firma se vydala touto cestou. S dovolením na vás máme ještě pár otázek."


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.10.2022

nevyžádané hovory

Jak nahlásit nevyžádané hovory | Návod + vzor zdarma ke stažení

Ve spolupráci s ČTÚ jsme pro vás připravili návod + vzor formuláře pro nahlášení nevyžádaných hovorů. Formulář si můžete zdarma stáhnout na této stránce.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.10.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020