Starnet

Starnet je jeden z největších poskytovatelů bezdrátového připojení (anténa na střechu) napříč celou ČR. Jeho největší silnou stránkou je nízká cena, která však může být vykoupena horší kvalitou služeb. Poskytují převážně připojení domů přes standardní pásmo 2,4GHz a 5GHz, případně “optické” připojení distribuováno pásmem 60GHz.

 

Mezi ostatními poskytovateli internetového připojení si získali pověst “dravce”, který zákazníky získává formou podbízení cen, které nemohou konkurenci pokrýt takřka ani náklady. O jejich strategii se dá tedy pouze spekulovat. Nahlédnout do komunity poskytovatelů a jejich názorů můžete například na tomto ISP fóru.

IČ: 26041561

Sídlo: České Budějovice 6, Žižkova tř. 226/3

Jednatel: Martin Ambrož (60% podílu) a Radek Krejča (40% podílu)

Webové stránky:  https://www.starnet.cz/

2 myšlenky k “Starnet

  1. Dobrý den, jsem z Litoměřic a musím pána co nás má na starosti moc pochválit, protože je moc ochotný pomoc a vždy na telefonu. Velká spokojenost. Děkuji Vondráčková

  2. Píšete jako dravce. Jednoduše kde v místě byl již jiný operátor, tak starnet na jejich stožár přidělal své AP. Naladil ho na stejné kanály. Případně zabral všech 12 kanálu a pod nabízenou nízkou cenou a zhoršenou službou jejich konkurence, kterou způsobil starnet zahlušením jejich wifi. Myslíte si, že to je fantazie našich scénaristu? Omyl, toto se opravdu stalo. Například se tohle řešilo v roce 2002 na foru telekomunikace.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Máte námět na sepsání článku s tématem Starnet? Napište nám na [email protected]
nej.cz

Proč je Nej.cz snad nejlepším poskytovatelem internetu?

Třetí největší poskytovatel internetu v České republice a náš dlouholetý partner – Nej.cz. Jelikož také dlouhodobě spolupracujeme s jejich největšími konkurenty, můžeme z hrdostí říci, že Nej.cz funguje přesně tak, jak si my v NejPřipojení.cz představujeme.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.5.2022

Benysek ERI

Proč nebude ČTÚ regulovat velkoobchodní ceny mobilních dat?

Špatnou zprávu pro virtuální operátory přineslo rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Po jednání své Rady upustil od původního záměru regulovat velkoobchodní ceny mobilních dat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.4.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

netbox

Nej.cz kupuje Netbox. (Nejen) Brno čeká internetová revoluce!

Brněnský operátor Netbox získá v brzké době nového majitele. Kupujícím je jiný operátor – Nej.cz. Toho vlastní holding Kaprain miliardáře Karla Pražáka.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.12.2021

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020