Starnet - recenze

Starnet je jeden z největších poskytovatelů bezdrátového připojení (anténa na střechu) napříč celou ČR. Jeho největší silnou stránkou je nízká cena, která však může být vykoupena horší kvalitou služeb. Poskytují převážně připojení domů přes standardní pásmo 2,4GHz a 5GHz, případně “optické” připojení distribuováno pásmem 60GHz.

 

Mezi ostatními poskytovateli internetového připojení si získali pověst “dravce”, který zákazníky získává formou podbízení cen, které nemohou konkurenci pokrýt takřka ani náklady. O jejich strategii se dá tedy pouze spekulovat. Nahlédnout do komunity poskytovatelů a jejich názorů můžete například na tomto ISP fóru.

IČ: 26041561

Sídlo: České Budějovice 6, Žižkova tř. 226/3

Jednatel: Martin Ambrož (60% podílu) a Radek Krejča (40% podílu)

Webové stránky:  https://www.starnet.cz/

7 recenzí k “Starnet

 1. Dobrý den, jsem z Litoměřic a musím pána co nás má na starosti moc pochválit, protože je moc ochotný pomoc a vždy na telefonu. Velká spokojenost. Děkuji Vondráčková

 2. Píšete jako dravce. Jednoduše kde v místě byl již jiný operátor, tak starnet na jejich stožár přidělal své AP. Naladil ho na stejné kanály. Případně zabral všech 12 kanálu a pod nabízenou nízkou cenou a zhoršenou službou jejich konkurence, kterou způsobil starnet zahlušením jejich wifi. Myslíte si, že to je fantazie našich scénaristu? Omyl, toto se opravdu stalo. Například se tohle řešilo v roce 2002 na foru telekomunikace.cz

 3. A počkejte co přijde až budete chtít jednou odejít 😃 Bylo mi řečeno, že buď za sebe najdu náhradu a pak můžu odejít, nebo vysolím skoro 1000 Kč. To nemůžou myslet snad ani ze srandy… Dělají vše pro to aby se to protáhlo co nejdéle a dostali z vás tak co nejvíc peněz. Když jsem chtěl využít změny v jejich smluvních podmínkách, kde sami píšou, že na to máte měsíc bezplatně odejít tak mi bylo řečeno, že moje výpověď už běží, ale přitom mi jí dodnes nechtějí uznat, protože jsem jí poslal přes svůj kontaktní email a prý musí být notářsky ověřená 🤣 Prarodičům to zrušili je to cca 4 měsíce úplně bez problémů po pár mailech a telefonátu. Dnes po 4 měsících a nedávném telefonátu, že se to chystají předat nějaké vymahačské společnosti(jde o cca 800 Kč)a po rozhovoru s paní kde jsem jí vše vysvětlil mi bylo řečeno, že nic předávat tedy nebudou. Dnes mi přišla SMS, že to předali na vymáhání 😃 No prostě neuvěřitelná společnost. Opravdu doporučuji se jim vyhnout co největším obloukem, protože to zkouší na každého a čeká to každého.

 4. Dobry ddn,
  Jak jiz uvedl predchozi komentar, za odchod chteji pres 1000kc.
  Akorat momentalne o tom jiz odchazejiciho zakaznika ani neinformuji! Pani mi sdelila navyseni pouze o 345kc, po zarizeni internetu u jine spolecnosti, a odhlaseni ze starnetu mi prisla faktura pres 1000kc.
  Nejednaji ferove…
  Dekuji

 5. Dnes, 23.10.2022 mě zapojovali internet. Cena nižší i rychlost připojení je daleko rychlejší než stávající poskytovatel. Montáž rychlá a dle mého i profesionálně provedená. Uvidím časem. Zatím spokojenost. Ostatní spotřebiče, které ovládám přes WIFI se bez problému načetly. Za mě 1*

 6. Přesně tohle se stalo mne vymahači neoprávněný h pladeb já byla u společnosti ivebs ta nás prodala Starrnetu já přešla k Vodafonu ale přesto po mne chtějí 5000kc nevím za co když jsem přešla k Vodafone stim že snema nemám sepsanou smlouvu a bývalý majitel nás písemně neupozornil že nás prodává k Starrnett dřívější smlouva zněla na dobu určitou jednoho měsíce s automatickým obnovením při platbě na další měsíc nechápu co chtějí a rozhodně jim nic platit nebudu prý za přípojku 😅zajímalo by mne kde ty přípojky mají neoprávněně instalované kde ani majitele státních bytu nevědí že na střechách něco takového existuje

 7. Internet strašný. V průběhu dne internet jede jakž takž v pohodě, ale stabilita je vždy strašná, no a na večer je internet už hrozný. To stejné se děje o svátcích, kdy jsou lidé více doma a používají internet. Pro všechny z vás, co chtějí přejít na Starnet, tak se opravdu vyhnout velkým obloukem. Už jsme jim tak 3x poslali stížnost a stále na ní neumí odpovědět, a ani ji vůbec nedokáží řešit. Příště to zkusím hodit na ČTÚ, možná by se to mohlo někam pohnout. A ano, už mnoho lidí zde psalo, a věřím tomu i já, že je pravda, že Starnet si nechá naúčtovat 1000 Kč nebo i více za odpojení. Mnoho lidí psalo a vyřešilo to jedním způsobem, začněte jim vyhrožovat ČTÚčkem (Českým Telekomunikačním Úřádem), protože vyžadovat peníze za odpojení je podle jejich slov nelegální. Starnet nedoporučuji, vyhnout se velkým obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Máte námět na sepsání článku s tématem Starnet? Napište nám na [email protected]
nej.cz

Proč je Nej.cz snad nejlepším poskytovatelem internetu?

Třetí největší poskytovatel internetu v České republice a náš dlouholetý partner – Nej.cz. Jelikož také dlouhodobě spolupracujeme s jejich největšími konkurenty, můžeme z hrdostí říci, že Nej.cz funguje přesně tak, jak si my v NejPřipojení.cz představujeme.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.5.2022

Benysek ERI

Proč nebude ČTÚ regulovat velkoobchodní ceny mobilních dat?

Špatnou zprávu pro virtuální operátory přineslo rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Po jednání své Rady upustil od původního záměru regulovat velkoobchodní ceny mobilních dat.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.4.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

netbox

Nej.cz kupuje Netbox. (Nejen) Brno čeká internetová revoluce!

Brněnský operátor Netbox získá v brzké době nového majitele. Kupujícím je jiný operátor – Nej.cz. Toho vlastní holding Kaprain miliardáře Karla Pražáka.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.12.2021

exekuce

Jak získat internet, když mám exekuce?

Jak je to ale s exekucemi v souvislosti s internetovým připojením? Přesněji, s pořízením připojení k internetu?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 19.7.2021

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020