Starnet - recenze

2,3
Hodnocení 2.3 z 5
Vynikající27%
Velmi dobré2%
Průměr8%
Špatný0%
Příšerné63%

Starnet je jeden z největších poskytovatelů bezdrátového připojení (anténa na střechu) napříč celou ČR. Jeho největší silnou stránkou je nízká cena, která však může být vykoupena horší kvalitou služeb. Poskytují převážně připojení domů přes standardní pásmo 2,4GHz a 5GHz, případně “optické” připojení distribuováno pásmem 60GHz.

 

Mezi ostatními poskytovateli internetového připojení si získali pověst “dravce”, který zákazníky získává formou podbízení cen, které nemohou konkurenci pokrýt takřka ani náklady. O jejich strategii se dá tedy pouze spekulovat. Nahlédnout do komunity poskytovatelů a jejich názorů můžete například na tomto ISP fóru.

IČ: 26041561

Sídlo: České Budějovice 6, Žižkova tř. 226/3

Jednatel: Martin Ambrož (60% podílu) a Radek Krejča (40% podílu)

Webové stránky:  https://www.starnet.cz/

Jak tohle může být vůbec legální

Hodnocení 1 z 5
12. 9. 2023

Konstantní ping 150-1500, až na doby od 3:00 do 6:00, to už je cirka 60 (hratelný). Žiju na kraji města, ne v džungli. 5let zpátky byl funkční (10-25ping). Netuším jak je možné že je stále dražší a horší, tedy vlastně tuším a je to nechutné. Ke stahování se ani nebudu vyjadřovat (no hru si nestáhnete, pokud nemáte v plánu stahovat 50gb 3dny). Kontaktování dopadne následovně :

Starnet: Dobrý den, co je?

dobrý, máte net v piči

Starnet: dobrá, opravíme

Světe div se, opravdu to opraví, avšak na pouhých 5-6 hodin. Pak můžete znova volat.

https://ctrlv.cz/6mS2

Kyser

Latence

Hodnocení 1 z 5
7. 9. 2023

V červnu nám vyměnili anténu kvůli tomu, že se najednou rapidně snížila rychlost, problém to nevyřešilo, naopak se zvýšila download a upload latence. Rychlost se z ničeho nic sama zlepšila, načež jsem zjistil že problém byl celou dobu u nich a anténu nám měnili zbytečně. Latence ale zůstala stejná – download 200ms a upload 400ms. Na hry nepoužitelné. Byli tu asi 7krát to “opravit” s tím, že se nikdy nic nevyřešilo. Bylo mi řečeno že mě kontaktují a bude se to dál řešit. Vždy jsem tam musel volat sám protože mě nikdo nekontaktoval. Problém dosud nevyřešen. Pokud hrajete hry nebo hodláte využívat internet k něčemu “náročnějšímu” tak Starnet rovnou zapomeňte a ušetříte si spoustu nervů.

Tadeáš

Špatný příjem

Hodnocení 5 z 5
6. 9. 2023

Technik byl velice dobrý! Dávám mu 5 hvězdiček.

Najmanová

Odstoupeni od smlouvy

Hodnocení 1 z 5
25. 8. 2023

Vypoved smlouvy musi byt overena s razitkem a zaslana postou,

coz v teto dobe nejsou datovky ? do haje se starnetem

Pepa

Odstoupeni od smlouvy

Hodnocení 1 z 5
25. 8. 2023

Tak sem se stehoval, se starnetem ukoncit smlouvy nehorazne. Az si rikam ze horsi firmu clovek nenajde, vsechno najati lidi nikdo nemuze nic resit, obchodni oddeleni neresi vypovedi, z obchodniho me odkazou na fakturace, z fakturaci mi reknou ze kolegyne z vypovedniho zavola. porad nic, asi 3 tydny jsem nahanel starnet at si technik zajede pro antenu, pokazde jsem slysel ja to predavam technik se vam ozve, tyden po prestehovanio a nikdo se neozval, dnes mi na starnetu rekli ze mam antenu poslat postou a ze ji promeri a kdyz bude spatna tak ji zaplatim, Vypoved smlouvy z duvodu stehovani nejde, neberu to ze trikrat volali a prosili at najdeme nekoho v obci na koho jsde smlouva prepsat ze ten clovek bude mit interent za 250 kc na tri mesice. Takze starnet si z odstupujicich lidi udela jeste obchodaky. Takze zaver za 4 tydny nevracena antena, za 4 tydny nejsem schopen ukoncit smlouvu, a vse se resi se starnetem dopisama , v 21 stoleti s telekomunikacni firmou vse resime zaslani dopisu. jako fakt ? A to neberu kvalitu jejich sluzeb. sluzby porad vypadavali technici nic neresili, promereni jejich site s vysledky vypadku ignorovali, teda asi s nimi neumeli pracovat. cokoliv jenom starnet neeeeee, to radeji priste O2 pres LTE . Starnet banda *******, nova smlouva jde okamzite po telefonu, vypoved zasilat postou .

Pepa

Opravdu špatný!!!

Hodnocení 1 z 5
25. 8. 2023

Nejhorší poskytovatel internetu! Nikdy nepouživejte tohoto poskytovatele. Pomalý internet! Zákaznická péče nulova!! Nedej boze kdyz chcete vypovedet sluzbu ( my ji vypovidame vice nez rok) k vypovedi je zapotrebi pisemna forma, overena listina a autorizacni kod, ktery ve smlouve neni ani uveden, ale Starneti ho chteji a muzu si o nej pisemne zazadat s overenou totoznosti.

Jsem opravdu znechucen!!!!

Lukas

Milada

Hodnocení 4 z 5
8. 7. 2023

Vážení zákazníci starnetu. Je pravdou že tato firma dle mého názoru zaměstnává a živí spoustu arogantnich, neochotnych a neprofesionalnich operátorů kteří by vůbec neměli zastávat toto zaměstnání ale jít zametat chodníky nebo stát u pásu ve fabrice. Bohužel se mi přihodilo že mojí vinou jsem se překlikla v platebním příkaze a došlo k dluhu 1 Kč. Starnet mě na tuto mojí chybu neupozornil a až po 7 měsících mě bez jakéhokoliv varování odpojil.Po mnoho telefonátech s neschopnými operátory jsem tzv. zlomila hůl nad touto firmou bohudík výjímka potvrzuje pravidlo a ozvala se nám opravdová profesionálka Mega dáma paní Matoušková která můj názor na tuto firmu změnila. Došlo k vysvětlení a okamžitému připojení. Firma starnet musí být pyšná za takovou profesionálku a právě jí b y měla platit zlatem. Děkuji této paní za profesionální a lidské jednání a pouze takové lidi by měl starnet zaměstnávat. Milada Dobešová.

Milada

Ivan

Hodnocení 5 z 5
22. 6. 2023

Připojení proběhlo v pořádku. Pánové měli rychle hotovo, byli ochotní a internet funguje dobře.

Ivan

VDSL internet

Hodnocení 3 z 5
18. 6. 2023

Vidím tu na Starnet docela dost stížností, dost mě to překvapuje.

VDSL internet

Jaroslav

Hodnocení 1 z 5
29. 5. 2023

Varuji před touto společností !!!

Totální a trvalé selhávání internetu a TV , arogantní a neschopný přístup techniků , technické podpory , fakturačního oddělení.Po ukončení smlouvy mají ještě tu drzost , že účtují 1000,-Kč za odpojení které trvalo cca 5 min.Opravdu se divím , že ještě existují…

Jaroslav
Máte námět na sepsání článku s tématem Starnet? Napište nám na [email protected]
uvt

Ochutnejte 2 giga v síti UVT

Dle našich informací bude v síti UVT od 1.4.2023 na optické síti spuštěn nový tarif o rychlosti 2000 Mbps, tedy “dvě giga”. Upřímně, nemusíme mít to nejdražší auto, nejhezčí ženu, nejnovější mobil a nejrychlejší internet, ale pokud to zkrátka chceme, musíme to mít.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.2.2023

orelsoft

Laciný, dvakrát placený, tvrdí Pavel Žižka z Orelsoftu

"Pane Žižko, všimli jsme si zajímavého článku na Hradecké drbně, ve kterém rozebíráte dopady nízkých cen za služby připojení k internetu. Každý, kdo je z oboru, bude určitě vědět, která “hvězdná” firma se vydala touto cestou. S dovolením na vás máme ještě pár otázek."


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.10.2022

nevyžádané hovory

Jak nahlásit nevyžádané hovory | Návod + vzor zdarma ke stažení

Ve spolupráci s ČTÚ jsme pro vás připravili návod + vzor formuláře pro nahlášení nevyžádaných hovorů. Formulář si můžete zdarma stáhnout na této stránce.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.10.2022

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Proč nemít Smart TV připojenou k internetu po wifi?

Pokud si zakoupíte novou Smart TV, jistě bude umět připojit se k internetu pomocí Wi-Fi. Proč však tuto možnost nedoporučujeme my a ani většina dalších poskytovatelů streamovací služby?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.4.2022

speedtest

Jak si správně změřit rychlost internetu?

Vánoční svátky jsou za námi a řada lidí našla pod stromečkem nový notebook, stolní počítač, mobil nebo tablet. Pokud dárek splnil očekávání, ale kvůli kvalitě internetového připojení už s ním taková zábava není, je potřeba zjistit, kde může být problém.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.12.2020